Wiedział, że jest zakażony i zagrał w meczu. Policja zatrzymała piłkarza

Polska
Wiedział, że jest zakażony i zagrał w meczu. Policja zatrzymała piłkarza
piqsels
Policja zatrzymała piłkarza, który wiedział, że jest zakażony koronawirusem i zagrał w meczu

28-letni piłkarz klubu Kmita Zabierzów zagrał w meczu z drużyną Świt Krzeszowice, choć wiedział, że jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, a prokuratura zdecyduje o postawieniu mu zarzutu.

Jak powiedział rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń, piłkarz od kilku dni miał przebywać w izolacji domowej. W ostatnią sobotę w Zabierzowie grał w meczu z drużyną klubu Borek Kraków, a w środę w kolejnym spotkaniu ze Świtem Krzeszowice, mimo że dzień wcześniej otrzymał wynik testu potwierdzający, że jest zakażony koronawirusem.

 

ZOBACZ: Lewandowski zagra w finale Ligi Mistrzów. Bayern lepszy od Olympique

 

- Piłkarz ignorując wynik testu opuścił mieszkanie i pojechał na mecz do Krzeszowic. Został zatrzymany przez policjantów po powrocie – powiedział Gleń.

 

Odwołany mecz

 

Mężczyzna trafił do izby zatrzymań w Limanowej - przeznaczonej i przystosowanej do pobytu osób z COVID-19. W piątek ma być przewieziony do prokuratury, która zdecyduje, jaki zarzut mu postawić. Niewykluczone, że będzie to zarzut sprowadzenia powszechnego zagrożenia dla zdrowia i życia, za co grozi nawet do ośmiu lat więzienia. Karę administracyjną za złamanie zasad kwarantanny nałoży na piłkarza sanepid.

 

Władze klubu Kmita Zabierzów zwróciły się do Wydziału Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o odwołanie najbliższego meczu ligowego z drużyną Dąbski Kraków. Z kolej sanepid, który prowadzi postępowanie w tej sprawie, objął obie drużyny: Kmita Zabierzów i Świt Krzeszowice kwarantanną i ustala krąg osób, które miały kontakt z piłkarzem.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie