Koronawirus w DPS. 57 podpieczonych i 21 pracowników zakażonych

Polska
Koronawirus w DPS. 57 podpieczonych i 21 pracowników zakażonych
Google Street View
DPS w Lipsku jest jednym z największych ognisk w regionie

57 podopiecznych i 21 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Lipsku (Mazowieckie) ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Większość z nich przechodzi chorobę bezobjawowo – powiedział we wtorek starosta powiatu lipskiego Sławomir Śmieciuch.

Dom Pomocy Społecznej w Lipsku jest jednym z największych ognisk koronawirusa w regionie. "Wszyscy z tej placówki zostali już przebadani. Wynik dodatni ma ponad 57 na 104 mieszkańców i 21 z 74 pracowników" – przekazał starosta powiatu lipskiego.

 

ZOBACZ: Pensjonariusze DPS-u mogą potkać się z bliskimi. "Kawiarenka pod Koroną"

 

Według niego sytuację można uznać za opanowaną. Zgodnie z zaleceniami sanepidu w placówce wdrożono odpowiednie procedury. "Chorzy pracownicy zostali objęci kwarantanną. Opiekę nad mieszkańcami sprawuje zdrowy personel. Oddzielono od siebie pensjonariuszy chorych i zdrowych, zajmują oni różne piętra budynku" – podkreślił Śmieciuch.

 

Większość przechodzi bezobjawowo

 

Starosta zauważył, że stan pensjonariuszy jest dobry. "Większość osób przechodzi chorobę bezobjawowo, z małymi skokami temperatury, które po kilku dniach ustępują" – powiedział Śmieciuch.

 

Nieliczne przypadki koronawirusa zanotowano także w szpitalu w Lipsku. Dodatni wynik ma jeden pacjent, który już trafił do szpitala zakaźnego, i 5 osób z personelu medycznego – są to głównie osoby spokrewnione z chorymi pracownikami DPS.

 

ZOBACZ: Koronawirus w bytomskim DPS-ie. Wyzdrowiało 25 podopiecznych

 

Z poniedziałkowego komunikatu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lipsku wynika, że ostatniej doby w pow. lipskim potwierdzono laboratoryjnie 82 przypadki koronawirusa (w sumie 144). Kwarantanną domową objętych jest 151 osób, a izolacją domową 96.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie