Koronawirus u zawodnika Śląska Wrocław. "Został odizolowany od drużyny"

Polska
Koronawirus u zawodnika Śląska Wrocław. "Został odizolowany od drużyny"
Wikimedia Commons/Marcin Kubiś
Zainfekowany piłkarz Śląska Wrocław gra w szerokiej kadrze I zespołu klubu

W poniedziałek drużyna Śląska Wrocław przeszła badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Próbka jednego z zawodników dała wynik pozytywny – przekazał klub. To drugi przypadek w zespole z Dolnego Śląska. Natomiast w poniedziałek poinformowano o zakażeniu koronawirusem u jednego z piłkarzy stołecznej Legii.

Śląsk Wrocław zapewnił, że piłkarz, którego wynik był pozytywny, "należy do szerokiej kadry I zespołu i nie znalazł się w składzie na mecz 1/32 finału Pucharu Polski, rozegrany w minioną niedzielę".

 

Drużyna przekazała, że zawodnik czuje się dobrze, a zakażenie w jego przypadku ma charakter bezobjawowy.

 

"Został odizolowany od drużyny i przebywa teraz na domowej kwarantannie" – dodał wrocławski klub.

 

Drugi przypadek koronawirusa w Śląsku Wrocław

 

To drugi przypadek, bo w zeszłym tygodniu także próbka jednego z graczy była pozytywna. Klub nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył, że wtedy dotyczyło to jednego z graczy, który złamał reżim sanitarny i spędził wieczór w jednym z wrocławskich lokali pełnym ludzi. Drugi przypadek nie jest związany z tym zdarzeniem.

 

ZOBACZ: Polacy uruchomili produkcję leku na COVID-19. Pierwsi na świecie

 

W niedzielę Śląsk grał w Pucharze Polski, a w najbliższa sobotę w pierwszej kolejce ekstraklasy ma się zmierzyć na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Na tę chwilę spotkanie ma się odbyć w planowanym terminie.

 

- Po otrzymaniu pozytywnego wyniku próbki niezwłocznie poinformowaliśmy o tym Polski Związek Piłki Nożnej i sanepid. Zespół natomiast przygotowuje się normalnie do sobotniego spotkania – powiedział rzecznik Śląska Tomasz Szozda.

 

Koronawirus także u stołecznego piłkarza

 

We wtorek Legia Warszawa przekazała, że jeden z jej zawodników również ma koronawirusa. Badanie przeszedł na dwa dni przed spotkaniem stołecznego klubu z irlandzką drużyną Linfeld FB w ramach 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

 

Stołeczny klub dodał, że zainfekowany zawodnik nie trafił do szpitala, ale pozostał w domu i przebywa na kwarantannie.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie