Premier rozmawiał z Cichanouską. "Białorusini mają pełne wsparcie Polski"

Polska
Premier rozmawiał z Cichanouską. "Białorusini mają pełne wsparcie Polski"
PAP/Andrzej Grygiel
Premier zapewnił, że Białorusini mają pełne wsparcie Polski

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w poniedziałek z kandydatką w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłaną Cichanouską. Zapewniłem, że Białorusini mają pełne wsparcie Polski – zarówno w dążeniu do wolności, jak i codziennym życiu w Polsce – napisał na Twitterze szef rządu.

"Rozmawiałem telefonicznie ze Swiatłaną Cichanouską. Zapewniłem, że Białorusini mają pełne wsparcie Polski zarówno w swoim dążeniu do wolności ojczyzny, jak i codziennym życiu w Polsce. Dziś, 40 lat po porozumieniach sierpniowych, ta solidarność jest nam znów potrzebna" – przekazał Mateusz Morawiecki.

 

ZOBACZ: Białoruś: wojskowi wyrzucają mundury, dziennikarze odchodzą z "reżimowej" telewizji

Protesty w wielu miastach 

Po wyborach prezydenckich na Białorusi, które według oficjalnych wyników po raz kolejny wygrał rządzący od 26 lat Aleksander Łukaszenko, w wielu miastach tego kraju wciąż trwają protesty przeciw domniemanym fałszerstwom wyborczym. Odkąd trwają manifestacje, zatrzymano, w tym w wielu przypadkach brutalnie, ok. 7 tys. osób.

 

ZOBACZ: Łukaszenka: nowe wybory po przyjęciu nowej konstytucji

 

Kontrkandydatka Łukaszenki, przebywająca obecnie na Litwie, Cichanouska oświadczyła w poniedziałek, że jest gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność i wystąpić w charakterze lidera narodowego. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie