Tusk do opozycji: ogarnijcie się, proszę

Polska
Tusk do opozycji: ogarnijcie się, proszę
Polsat News
Tusk skomentował podwyżki wynagrodzeń na Twitterze

Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie i to w czasie kryzysu - nie ma racji bytu - ocenił b. premier Donald Tusk. "Ogarnijcie się, proszę" - zaapelował. Wcześniej przypomniał, że dzieje się to m.in. w czasie rewolucji u najbliższego sąsiada.

We wpisie na Twitterze Tusk napisał: "Perfect Timing Day: przyznać wielkie podwyżki prezydentowi, rządowi i parlamentowi w rocznicę strajku 1980, w czasie rewolucji u najbliższego sąsiada, w szczycie pandemii, kiedy zaczyna się głęboka recesja".

 

 

ZOBACZ: Zaprzysiężenie prezydenta. Tusk uprzedza i przypomina o "zachowaniu powagi"

 

Później dodał, że "opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu. Po prostu. Ogarnijcie się, proszę".

 

 

Podwyższenie wynagrodzeń 

 

Posłowie przeprowadzili w piątek dwa czytania projektu noweli podwyższającej wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska. O przejściu do drugiego czytania zdecydowali w głosowaniu - 347 posłów było za niezwłocznymi dalszymi pracami, 21 przeciw, a siedem osób wstrzymało się od głosu.

 

ZOBACZ: Tusk: liczę na skuteczność akcji premiera ws. Białorusi. Żąda od Łukaszenki "faktycznych wyników"

 

Sejm jeszcze w piątek będzie głosował nad podwyższeniem m.in. zarobków najważniejszych osób w państwie. Zamiast mnożnika kwoty bazowej corocznie określanej w ustawie budżetowej, mają być one powiązane z wynagrodzeniami sędziów Sądu Najwyższego.

Zmiany mają wprowadzić też miesięczne wynagrodzenie dla pierwszej damy - na poziomie 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego SN

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie