Nieoficjalnie: kolejni politycy z koronawirusem. Jest odpowiedź

Polska
Nieoficjalnie: kolejni politycy z koronawirusem. Jest odpowiedź
MON
Politycy mieli zostać wcześniej odizolowani

Dwaj politycy PiS mają mieć pozytywne wyniki testu na koronawirusa - wynika z nieoficjalnych informacji. Zakażony ma być poseł Witold Czarnecki. Sprawę wiceministra Marcina Ociepy skomentował rzecznik partii Porozumienie. Jak dowiedział się nieoficjalnie polsatnews.pl politycy mieli zostać już wcześniej odizolowani.

Jak nieoficjalnie ustalił polsatnews.pl dwaj politycy Prawa i Sprawiedliwości mają mieć pozytywny wynik testu na koronawirusa.

 

Politycy, wedle wstępnych nieoficjalnych doniesień, mieli zostać wcześniej odizolowani. 

 

ZOBACZ: Koronawirus w PSL. Trzeci senator jest zakażony

 

Partia PiS, której członkiem jest Witold Czarnecki nie odnosi się do sprawy. Porozumienie dementruje informacje o zakażeniu Marcina Ociepy. 

 

Skomentował na Twitterze to również sam Marcin Ociepa.

 

 

Wojewoda z wirusem 

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u wojewody małopolskiego Łukasza Kmity - poinformował w piątek Małopolski Urząd Wojewódzki. Kmita tydzień temu został powołany na stanowisko wojewody małopolskiego przez premiera Mateusza Morawieckiego, na miejsce odwołanego Piotra Ćwika.

 

ZOBACZ: Kolejny polityk PSL zakażony koronawirusem

 

- Zgodnie z procedurą osoby z najbliższego otoczenia wojewody będą przebywały w kwarantannie. Z kolei osoby z dalszego kontaktu zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym - poinformowano w wydanym komunikacie.

 

Jak dodano, dla "zapewnienia bezpieczeństwa, a zarazem zachowania ciągłości zadań" kierownictwo urzędu i wskazani pracownicy będą pracować zdalnie.

 

ZOBACZ: Wojewoda małopolski zakażony koronawirusem

 

Zapewniono również, że zarówno wojewoda, jak i pracownicy przebywający w kwarantannie "czują się dobrze". Urząd pozostaje w stałym kontakcie z powiatowymi i wojewódzkimi służbami sanitarno-epidemiologicznymi.

 

Wirus w parlamencie 

 

W minionym tygodniu o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 28 lipca brał udział w posiedzeniu Rady Naczelnej PSL. W poniedziałek okazało się też, że wynik dodatni testu na SARS-CoV-2 mają również senatorowie: KO Artur Dunin i KP-PSL Ryszard Bober. Wirusa zdiagnozowano też u Dariusza Klimczaka z PSL. 

 

laf/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie