Kolejny polityk PSL zakażony koronawirusem

Polska
Kolejny polityk PSL zakażony koronawirusem
Polsat News
Dariusz Klimczak to kolejny polityk PSL zakażony koronawirusem

Poseł Koalicji Polskiej-PSL Dariusz Klimczak poinformował we wtorek, że jest zakażony koronawirusem. To już czwarty parlamentarzysta, u którego w ostatnim czasie badania potwierdziły obecność SARS-CoV-2.

"Zgodnie z zaleceniami (Kancelarii Sejmu) przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test. Pozdrawiam" - napisał Klimczak we wtorek po południu na Twitterze.

 

Klimczak jest wiceprezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego i szefem ugrupowania w regionie łódzkim.

 

Trzech zakażonych senatorów

 

W sobotę o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 28 lipca brał udział w posiedzeniu Rady Naczelnej PSL. W poniedziałek okazało się też, że wynik dodatni testu na SARS-CoV-2 mają również senatorowie: KO Artur Dunin i KP-PSL Ryszard Bober (senator informował w mediach, że w środę ma mieć kolejne badania, by potwierdzić wynik pierwszego).

 

ZOBACZ: Koronawirus w PSL. Trzeci senator jest zakażony

 

Z informacji, które we wtorek rano przekazała wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon, część senatorów wykonała już we własnym zakresie testy na koronawirusa, inni mają to zrobić w środę w Warszawie.

 

Test przeszedł lider PSL

 

W związku z sytuacją, jak poinformował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, posłowie klubu PSL zdecydowali się wykonać testy na obecność koronawirusa.

 

- Większość posłów robi w tej chwili testy, w zasadzie wszyscy chyba. Ja już jestem po i wynik jest negatywny, ale inni posłowie te testy robią; wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski jest na autokwarantannie. Rozmawiałem z nimi, wszyscy postępują zgodnie z wytycznymi i poddają się procedurom wyznaczonym przez sanepid; wszyscy są poinformowani o zagrożeniu - powiedział we wtorek Kosiniak-Kamysz.

 

Jak zaznaczył, testy będą robione we wtorek i w środę tak, aby zdążyć z wynikami przed Zgromadzeniem Narodowym.

 

ZOBACZ: "Bolą nawet włosy i paznokcie." Senator z koronawirusem

 

Lider ludowców podkreślił, że "nie ma danych statystycznych" i nie wie, ilu z posłów zdecydowało się na odizolowanie.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 680 osób. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd ponad 48 tys. przypadków.

pgo/sgo/polsatnews.pl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie