Koronawirus w PSL. Trzeci senator jest zakażony

Polska
Koronawirus w PSL. Trzeci senator jest zakażony
Ryszard Bober/Facebook
Senator Ryszard Bober

- Nasze kontakty z Janem Filipem Libickim są częste, więc postanowiłem wykonać test na obecność koronawirusa - powiedział Polsat News Ryszard Bober z PSL-Koalicji Polskiej. To trzeci senator zakażony Covid-19. - Czuję się dobrze, nagłe zainteresowanie moją osobą jest bardzo dużo - dodał.

- Po informacji o pozytywnym wyniku Jana Filipa Libickiego, zdecydowałem się także wykonać test na obecność koronawirusa, ponieważ nasze kontakty z senatorem są częste. Jestem typowym bezobjawowcem. Będą jeszcze powtórzone badania. Czuję się dobrze, zainteresowanie nagłe moją osobą jest bardzo duże. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze - powiedział w rozmowie z Polsat News Ryszard Bober.

 

Jak mówił, z Janem Filipem Libickim widział się w ubiegłym tygodniu dwukrotnie. 

 

Trzeci zakażony senator

 

Wcześniej zakażenie potwierdzono u senatora Koalicji Obywatelskiej. - Byłem z senatorem Libickim na komisji, rozmawialiśmy bez maseczek, czego żałuję - powiedział Polsat News Artur Dunin. Senator potwierdził, że ma koronawirusa. To kolejny senator, który zaraził się Covid-19. W sobotę o pozytywnym teście na obecność SARS-CoV-2 poinformował Jan Filip Libicki.

 

W sobotę wieczorem prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał, że senator tej partii Jan Filip Libicki jest zakażony koronawirusem. - Przebywa w szpitalu w Poznaniu, czuje się dobrze - zapewnił. 

 

Libicki przekazał później, że ma gorączkę i kaszel.

 

Sejm przesuwa posiedzenie

 

W związku z potwierdzonym zakażeniem, marszałek Senatu Tomasz Grodzki zdecydował o przesunięciu zaplanowanego na przyszły tydzień posiedzenia Izby na 11-13 sierpnia. Organizacją pracy Sejmu ma zająć się zwołany na godz. 20 w poniedziałek Konwent Seniorów.

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie