"Strażnik jasności" na komisariacie. Nietoperz zasnął na włączniku od światła

Świat
"Strażnik jasności" na komisariacie. Nietoperz zasnął na włączniku od światła
Polizei Ludwigsburg
Nietypowy gość odwiedził komisariat w Ludwigsburgu

Nietoperz wpadł na komisariat w Ludwigsburgu (Niemcy) i zasnął na włączniku od światła. Nietypowego gościa odnalazła policjantka. Zwierzę wróciło już na wolność.

Policjantka - która spotkała niecodziennego gościa w niemieckim komisariecie - myślała początkowo, że za całą sytuacją stoją jej koledzy z pracy. Funkcjonariuszka sądziła, że to żart.

 

"Jednak szybko okazało się, że zwierzę jest prawdziwe i poza tym bardzo zmęczone" - przekazały służby w jednym ze swoich wpisów. Nietoperz znalazł sobie miejsce na włączniku od światła - i właśnie tam postanowił uciąć sobie drzemkę.

 

ZOBACZ: "Przetłumaczono" mowę nietoperzy. Głównie się kłócą

 

"Ze względu na to, że spokojny sen w takim komisariacie nie jest możliwy, koleżanka ostrożnie wzięła maluszka i wypuściła go z okna swojego biura" - poinformowała policja.

 

 

ZOBACZ: Plaga komarów w miastach. Dlaczego jest ich tak dużo?

 

Otoczony złą sławą nietoperz - w ciągu zaledwie jednego dnia zjada kilkadziesiąt tysięcy owadów, głównie komarów, meszek czy much. Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, naukowcy wykazali, że najskuteczniejsi w regulowaniu populacji komarów są właśnie ich naturalni wrogowie, wśród nich znalazły się m.in. nietoperze.

 

ms/sgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie