Szef Kancelarii Senatu zrezygnował. Jest nowy kandydat na jego miejsce

Polska
Szef Kancelarii Senatu zrezygnował. Jest nowy kandydat na jego miejsce
Twitter/Senat RP
Marszałek Senatu podczas powoływania Piotra Świąteckiego na stanowisko szefa Kancelarii Senatu

Prezydium Senatu przyjęło rezygnację pana ministra Piotra Świąteckiego i zaopiniowało pozytywnie kandydaturę pana mecenasa Adama Niemczewskiego, obecnego wiceszefa Biura Legislacyjnego Senatu - przekazał we wtorek marszałek Tomasz Grodzki. Jak dodał, Świątecki poprosił o przydzielenie mu innych zadań w Senacie.

Jako pierwszy o rezygnacji szefa kancelarii poinformował wicemarszałek Marek Pęk (PiS). "Właśnie dowiedziałem się na Prezydium Senatu o złożeniu rezygnacji przez Szefa Kancelarii Senatu Piotra Świąteckiego" - napisał na Twitterze.

 

O powody rezygnacji dziennikarze zapytali marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego.

 

ZOBACZ: Koronawirus w PSL. Trzeci senator jest zakażony

 

- To nie jest dymisja. Otrzymałem pismo od pana ministra, któremu chcę podziękować za jego wytrwałą pracę w trakcie trudnych miesięcy początku kadencji Senatu. Prosił o zwolnienie go z tej funkcji i przydzielenie mu innych zadań w Kancelarii Senatu - powiedział Grodzki.

 

Jak podkreślił, powody decyzji Świąteckiego to jego sprawa prywatna.

 

"Doświadczony radca prawny z 25-letnim stażem"

 

- Prezydium Senatu przyjęło rezygnację pana ministra Piotra Świąteckiego i zaopiniowało pozytywnie kandydaturę pana mecenasa Adama Niemczewskiego, obecnego wiceszefa Biura Legislacyjnego Senatu - dodał marszałek.

 

W środę w tej sprawie zbierze się komisja regulaminowa, wtedy zostanie zatrudniony jako minister, szef Kancelarii - powiedział Grodzki.

 

- To jest doświadczony radca prawny z 25-letnim stażem, wieloma latami pracy Senacie. (...) Jestem przekonany, że będzie doskonałym szefem Kancelarii - dodał.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie