"Bareja by się nie powstydził". Gąsowski o zasadach w samolocie

Kultura
"Bareja by się nie powstydził". Gąsowski o zasadach w samolocie
Instagram/Piotr Gąsowski
Piotr Gąsowski na pokładzie samolotu do Szczecina

Piotr Gąsowski wybrał się ostatnio w podróż samolotem do Szczecina. Prowadzący program "Twoja twarz brzmi znajomo" podzielił się w mediach społecznościowych swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa na pokładzie maszyny.

Piotr Gąsowski wybrał się na Pomorze Zachodnie w ramach promocji swojej książki "Co mi w życiu nie wyszło". Prezenter wrażeniami z podróży w czasach pandemii podzielił się w mediach społecznościowych.

 

Jak się okazuje, była ona pełna zaskoczeń. Pierwsze z nich miało miejsce jeszcze przed startem samolotu. 

 

"Gdzie w tym jakakolwiek logika?!"

 

"W samolocie zadziwił mnie komunikat: Prosimy o zachowanie dystansu społecznego (min. 1,5 m) i niegromadzenie się w żadnej części samolotu" - napisał Gąsowski na Instagramie. Do wpisu dołączył zdjęcie z pokładu maszyny.

 

ZOBACZ: Samolot spóźniony o minutę. Prawie 160 pasażerów w kwarantannie

 

Według niego dostosowanie się do komunikatu było niemożliwe, bo oznaczałoby, że pasażerowie powinni się rozsiąść. Był jednak pewien problem - wszystkie miejsca były zajęte.

 

"Po prostu full! A dystans między pasażerami wynosi od 3 do 50 cm! O co tu chodzi?! Gdzie w tym jakakolwiek logika?!" - pytał. Jak dodał "reżyser Bareja by się nie powstydził takiej sceny".

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cześć moi drodzy! Lecę do Szczecina , skąd jadę do wioski artystycznej w Janowie koło Rewala! A tam o 18.00 jutro, czyli 10 sierpnia, kolejne spotkanie autorskie z moją książką #comiwżyciuniewyszło ! Natomiast w samolocie zadziwił mnie komunikat:”prosimy o zachowanie dystansu społecznego (min. 1,5m😷) i niegromadzenie się w żadnej części samolotu!” To brzmi, jakbyśmy się powinni rozsiąść , z tym , że nie mamy gdzie, gdyż wszystkie miejsca są zajęte! Po prostu full! A dystans między pasażerami wynosi od 3 do 50 cm! O co tu chodzi ?! Gdzie w tym jakakolwiek logika?! Reżyser Bareja by się nie powstydził takiej sceny😃. W związku z tym , mam zamiar odizolować się w WC!😂😂😂Lot trwa tylko 50 minut, tak więc połączę przyjemne z pożytecznym. No i spełnię polecenie personelu pokładowego😂. A tak poważnie ... naprawdę żal mi tych ciężko pracujących Pań stewardess, bo muszą takie głupoty odczytywać ! I to naprawdę muszą!!! Tak... głupoty , ponieważ żaden z pasażerów nie ma nawet szans na zastosowanie się do tych zaleceń 😩! Widzą to i one i my...Na tym polega ta paranoja! Muszą też być bardzo cierpliwe wobec niektórych mniej cierpliwych i mniej empatycznych pasażerów... Proszę, bądźcie dla nich wyrozumiali , i pamiętajcie, że to nie jest ich wina! Startujeeemyyyy! Do miłego ! Wpadajcie na spotkanie! Zapraszam!❤️Wasz Gąs🤓 #latozksiążką #flylot #stewardesslife #gaswpodrozy #iloveszczecin #szczecin #rewal #wioskaartystycznajanowo @adam_zysk @sylvia.voyages

Post udostępniony przez Piotr Gąsowski (@piotr.gasowski.official)

 

Aktor znalazł jednak sposób, aby dostosować się do zaleceń. 

 

"W związku z tym, mam zamiar odizolować się w WC! Lot trwa tylko 50 minut, tak więc połączę przyjemne z pożytecznym. No i spełnię polecenie personelu pokładowego" - napisał żartobliwie. 

 

"Na tym polega ta paranoja"

 

W dalszej części wpisu Gąsowski stwierdził, że szkoda mu stewardess, bo muszą "takie głupoty odczytywać". "Tak... głupoty, ponieważ żaden z pasażerów nie ma nawet szans na zastosowanie się do tych zaleceń" - wyjaśnił.

 

ZOBACZ: Krwawa bójka na pokładzie samolotu. Poszło o maseczki [WIDEO]

 

"Widzą to i one i my... Na tym polega ta paranoja! Muszą też być bardzo cierpliwe wobec niektórych mniej cierpliwych i mniej empatycznych pasażerów..." - dodał. 

 

Na koniec zaapelował o wyrozumiałość dla personelu pokładowego. "Pamiętajcie, że to nie jest ich wina!" - stwierdził. 

 

W związku z epidemią koronawirusa pasażerowie mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu.

dk/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie