Cichanouska zaskarżyła wyniki wyborów prezydenckich

Świat
Cichanouska zaskarżyła wyniki wyborów prezydenckich
PAP/Anna Ivanova
Kandydatka w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłana Cichanouska podczas głosowania w jednym z lokali wyborczych w Mińsku

Kandydatka opozycji w niedzielnych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłana Cichanouska zaskarżyła w Centralnej Komisji Wyborczej oficjalne wyniki głosowania - poinformowała w poniedziałek agencja TASS, powołując się na CKW.

- Cichanouska odwiedziła Centralną Komisję Wyborczą, by złożyć skargę - powiedział rosyjskiej agencji przedstawiciel białoruskiej CKW.

 

ZOBACZ: Tusk: liczę na skuteczność akcji premiera ws. Białorusi. Żąda od Łukaszenki "faktycznych wyników"

 

Kandydatka opozycji domaga się uznania za nieważne wyników wyborów opublikowanych przez przewodniczącą CKW Lidziję Jarmoszynę - powiedziała agencji TASS rzeczniczka Cichanouskiej, Anna Krasulina.

 

"Domagamy się przeprowadzenia ponownego głosowania"

 

- W związku z przypadkami naruszenia prawa przy podliczaniu głosów domagamy się przeprowadzenia ponownego głosowania i sprawdzenia poświadczeń. W razie niemożności przeprowadzenia ponownego podliczenia wybory powinny być uznane w niektórych lokalach za nieważne - oznajmiła Krasulina.

 

ZOBACZ: Sytuacja na Białorusi. Premier rozmawiał z szefową KE

 

Według zaktualizowanych wstępnych wyników podanych przez CKW urzędujący prezydent Alaksandr Łukaszenka uzyskał w niedzielnych wyborach 80,08 proc. głosów, a na drugim miejscu uplasowała się Cichanouska z 10,09 proc. Żaden z pozostałych kandydatów nie uzyskał 2 proc. głosów. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie