Koronawirus wśród polskich hokeistów. Zakażeni zawodnicy i trenerzy

Polska
Koronawirus wśród polskich hokeistów. Zakażeni zawodnicy i trenerzy
polskihokej
Testy hokeistów zakończone, trzynaście osób zakażonych

Jedenastu hokeistów i dwóch trenerów zostało zakażonych wisusem SARS-CoV-2 podczas lipcowego zgrupowania reprezentacji – poinformował oficjalny serwis Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

W zgrupowaniu, które odbyło się w dniach 19-26 lipca w Warszawie, wzięło udział 46 osób, w tym 34 hokeistów. Jako pierwszy test wykonał Damian Kapica i okazało się, że ma wynik pozytywny. Kolejne badania wykazały, że zakażony jest także pierwszy trener reprezentacji Robert Kalaber. W sumie, po przetestowaniu wszystkich uczestników zgrupowania, stwierdzono trzynaście przypadków zakażeń.

 

ZOBACZ: Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie zakażeni koronawirusem

 

Jak poinformowały władze PZHL wszyscy czują się dobrze i przechodzą obowiązkową kwarantannę. Związek jest w stałym kontakcie z: hokeistami, trenerami, przedstawicielami klubów, Państwową Inspekcją Sanitarną oraz służbami medycznymi.

 

Zapewniono także, że PZHL pracuje - pozostając w kontakcie ze specjalistami w dziedzinie chorób zakaźnych - nad nowymi procedurami dotyczącymi zasad przeprowadzania przyszłych zgrupowań i rekomendacjami dotyczącymi prowadzenia rozgrywek w hokeju na lodzie.

 

Sezon ligowy ma zacząć się 11 września. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie