Pierwszy w historii mecz hokeja na... Morskim Oku [WIDEO]

Polska
Pierwszy w historii mecz hokeja na... Morskim Oku [WIDEO]
Maciej Gębacz - Heimdall Fotografia
Mecz odbył się za zgodą władz Tatrzańskiego Parku Narodowego

Po raz pierwszy w historii na Morskim Oku w Tatrach rozegrano mecz hokeja na lodzie. Zawodnicy najpierw odśnieżyli jezioro, później rozstawili bramki i rozpoczęli rozgrywkę. Wynik był sprawą drugorzędną - liczyła się dobra zabawa. Tatrzański Park Narodowy poinformował, że wbrew temu co twierdzili organizatorzy meczu, nie wydał zgody na jego rozegranie.

W sobotę rano na Morskim Oku rozegrano pokazowy mecz hokeja. W spotkaniu wzięło udział 19 zawodników - w większości byłych hokeistów Podhala Nowy Targ, obecnie grających hobbystycznie w drugoligowej drużynie Gazdy. Zmagania zawodników obserwowali turyści.

 

- Pomysł zrodził się w mojej głowę już jakiś czas temu. Brakowało jednak rąk do pomocy. Teraz te ręce się znalazły i pomysł udało się zrealizować - powiedział portalowi podhaleregion.pl główny pomysłodawca całej akcji Mariusz Jastrzębski.

 

 

Organizatorzy zapewniali, że mecz odbył się za zgodą władz Tatrzańskiego Parku Narodowego. - Bardzo przychylnie do naszego pomysłu podeszły władze Tatrzańskiego Parku Narodowego za co im z tego miejsca serdecznie dziękuję - mówił Jastrzębski. 

 

Jak się jednak okazuje, informacjom tym zaprzeczyły władze Parku. - Do TPN nie wpłynął żaden formalny wniosek na organizację meczu - powiedziała Paulina Kołodziejska z TPN i dodała, że "co do karania - będziemy się kontaktować z organizatorami".

 

 

Inicjatywa okazała się sukcesem, wiec organizatorzy planowali powtórzenie akcji w przyszłym roku. - Pomysł wypalił, więc na pewno będziemy go kontynuować. Za rok chcemy już jednak zrobić drugą edycję z większą "pompą" - stwierdził Jastrzębski.

 

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego studzą jednak jego zapędy. - Z pewnością nie przewidujemy zgody na organizację powtórki tego wydarzenia, co zapowiadali organizatorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych - powiedziała Kołodziejska.  

 

"W masowej skali takie zjawiska mogą być szkodliwe"

 

Zdaniem władz TPN, ten incydent nie miał szkodliwego wpływu na przyrodę i nie był też niebezpieczny dla zawodników, bo pokrywa lodowa w tej chwili jest gruba.

 

- Trzeba na takie inicjatywy patrzeć szerzej: co by się stało, gdyby więcej osób czy grup chciało w Tatrach realizować różne nietypowe aktywności, najczęściej z pobudek dosyć egoistycznych, dążąc do rozgłosu. W masowej skali takie zjawiska mogą być szkodliwe - wyjaśniła Kołodziejska.

 

 

Chociaż wynik meczu był sprawą drugorzędną, emocji i bramek nie brakowało. Mecz "Czarni" kontra "Szarzy" zakończył się wynikiem 11:7.

 

Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów. Znajduje się na wysokości 1395 m n.p.m.

 

Jezioro ma powierzchnię 34,93 ha. Ma 862 metry długości i 568 metrów szerokości.

dk/luq/ polsatnews.pl, podhaleregion.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie