Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie zakażeni koronawirusem

Polska
Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie zakażeni koronawirusem
PZHL
Po wykryciu zakażeń u hokeistów, jeden z klubów przerwał swój udział w turnieju

Trzech hokeistów, po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski w Warszawie, jest zakażonych koronawirusem. - Natychmiast skontaktowaliśmy się z zawodnikami, trenerami i Państwową Inspekcją Sanitarną – powiedział Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Pierwszy zakażony hokeista to Damian Kapica. 28-letni napastnik, ostatnio reprezentujący barwy Comarch Cracovii, a w zbliżającym się sezonie ma reprezentować barwy jednego z austriackich klubów i musiał przejść testy przed dołączeniem do nowego zespołu.

 

- O pozytywnym wyniku badania w przypadku Damiana Kapicy dowiedzieliśmy się 1 sierpnia. Natychmiast skontaktowaliśmy się z zawodnikami, trenerami i Państwową Inspekcją Sanitarną – mówił Minkina.

 

ZOBACZ: Spór o koronawirusa w "Śniadaniu w Polsat News". "Jesteśmy regularnie okłamywani"

 

Zapewnił, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie otrzyma od PZHL listę wszystkich osób, które miały bezpośredni kontakt z Kapicą podczas lipcowego zgrupowania.

 

Dwóch innych sportowców też zakażonych. Klub przerywa rozgrywki

 

Według portalu hokej.net, pozytywne wyniki testu na koronawirusa mają też dwaj inni reprezentanci: obrońca JKH GKS Jastrzębie Arkadiusz Kostek i napastnik GKS Tychy Filip Komorski.

 

Jastrzębski klub poinformował, że w związku z podejrzeniem wykrycia wirusa COVID-19 u jednego z zawodników, nie będzie kontynuował rywalizacji w turnieju RT Torax w czeskiej Porubie.

 

ZOBACZ: Pierwszy przypadek koronawirusa w kadrze lekkoatletek

 

Wiceprezes PZHL Marta Zawadzka zapewniła, że razem z autorytetami w dziedzinie chorób zakaźnych związek pracuje również nad procedurami dotyczącymi uruchomienia we wrześniu rozgrywek ekstraligi.

 

W warszawskim zgrupowaniu, które trwało od 19 do 26 lipca brało udział 34 hokeistów. Było to pierwsze spotkanie kadrowiczów z nowym trenerem reprezentacji Robertem Kalaberem.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie