Koronawirus w parku rozrywki. Sanepid szuka gości

Polska
Koronawirus w parku rozrywki. Sanepid szuka gości
piqsels/zdjęcie ilustracyjne
Oświęcimski sanepid szuka gości Parku Rozrywki Energylandia z 28 lipca

Sanepid w Oświęcimiu (woj. małopolskie) szuka osób, które przebywały w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze 28 lipca tego roku w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednej z odwiedzających osób.

Osoby te są proszone o kontakt telefoniczny z najbliższą dla miejsca zamieszkania powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

 

Park Rozrywki Energylandia to największy taki obiekt w Polsce. zajmuje 35 ha. Oferuje kilkadziesiąt atrakcji i urządzeń w pięciu strefach tematycznych, w tym 15 rollercoasterów o różnym stopniu trudności. W zeszłym roku Energylandię odwiedziło 1,6 mln osób.

 

ZOBACZ: Inspektor sanepidu obowiązkowym gościem na weselu? Wiceminister zdrowia wyjaśnia

 

Po przerwie spowodowanej pandemią obiekt wznowił działalność z początkiem czerwca br. Jak zapewniali wtedy przedstawiciele Energylandii, w związku z epidemią COVID-19 wprowadzono tam specjalne zasady i środki sanitarne.

 

Drony oczyszczające park

 

Wśród wprowadzonych rozwiązań są m.in. drony, które po zamknięciu każdego dnia, będą oczyszczały park. Powołano również specjalną grupę dezynfekującą, której zadaniem jest ciągła dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni, w szczególności uchwytów, poręczy, klamek czy siedzeń. Potrawy w obiektach gastronomicznych zamawiane są za pomocą aplikacji na smartfona i odbierane w specjalnym opakowaniu w określonym punkcie.

 

ZOBACZ: Koronawirus w restauracji McDonald's. Sanepid poszukuje klientów

 

Wejścia do Energylandii są limitowane, dlatego bilety objęto rezerwacjami na wybraną datę. Każdy gość przed wejściem jest monitorowany pod kątem temperatury ciała.

 

Przebadani pracownicy

 

Pracownicy parku zostali poddani procedurom bezpieczeństwa, które obejmują m.in. badanie temperatury przed rozpoczęciem pracy i podział na specjalne zespoły, co ma na celu zminimalizowanie migracji między pracownikami podczas pracy jak i w drodze do i z niej.

 

Powiat oświęcimski, na którego terenie jest park rozrywki, zostanie w związku z epidemią objęty od soboty tzw. żółtą strefą obostrzeń sanitarnych wprowadzanych przez Ministerstwo Zdrowia.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie