Mecze europejskich reprezentacji i Ligi Mistrzów w Polsce? UEFA podjęła decyzję

Świat
Mecze europejskich reprezentacji i Ligi Mistrzów w Polsce? UEFA podjęła decyzję
PAP/EPA/PETER POWELL
Polska jednym z gospodarzy potencjalnych meczów na neutralnym terenie

Polska jest jednym z krajów, które w przyszłym sezonie będą gospodarzami meczów piłkarskich, których rozegranie w pierwotnym miejscu będzie niemożliwe przez pandemię koronawirusa - podała UEFA. Spotkania na neutralnym terenie odbędą się też w Grecji, na Cyprze i Węgrzech.

W czwartek odbyła się telekonferencja władz UEFA i przedstawicieli 55 krajowych federacji, podczas której omawiano powrót do rywalizacji w nowym sezonie w kontekście obecnej sytuacji zdrowotnej na świecie. Analizowano zarówno sytuację zmagań klubowych w europejskich pucharach, jak i drużyn narodowych oraz młodzieżowych.

 

"Niektóre mecze mogą wymagać przeniesienia"

 

"W odniesieniu do rozgrywek klubowych dyskusja skupiała się głównie na temacie zbliżających się kwalifikacji. Szczegółowo wyjaśniano opublikowany niedawno załącznik regulaminu dotyczący ograniczeń w podróżowaniu i pozytywnych wyników testów na Covid-19, co może mieć wpływ na ciągłość rozgrywek. Podkreślono, że - by przestrzegać restrykcji w odniesieniu do podróżowania i kwarantanny nałożonej przez władze, niektóre mecze mogą wymagać przeniesienia do krajów neutralnych/stadionów. Przedstawiono szczegółowe scenariusze" - relacjonowano w komunikacie.

 

 

UEFA podziękowała za współpracę wymienionym czterem krajom, które zadeklarowały, że będą w stanie udostępnić odpowiednie stadiony w podanym terminie oraz umożliwią zespołom wjazd na swój teren bez obostrzeń.

 

"UEFA stale monitoruje rozwój sytuacji"

 

Zwrócono uwagę, że we wrześniu z tymi samymi problemami zmierzyć się będą musiały reprezentacje.

 

"Na tym etapie nie można wykluczyć możliwości rozgrywania meczów międzynarodowych na neutralnych obiektach" - zaznaczono.

 

Poruszono również wątek powrotu kibiców na stadiony. Przyznano, że jest to ważny aspekt, ale zwrócono uwagę, że sytuacja w Europie jest bardzo zróżnicowana.

 

ZOBACZ: Premier w ośrodku treningowym Legii Warszawa. "Przed polską piłką jeszcze lepsza przyszłość"

 

"UEFA stale monitoruje rozwój sytuacji i regulacji w różnych krajach. Analiza sytuacji jest zaplanowana na połowę września. Sprawdzone wówczas zostanie, czy obecnie obowiązująca decyzja o rozgrywaniu wszystkich meczów przy pustych trybunach może zostać przynajmniej częściowo zmieniona" - podkreślono.

 

W kontekście meczów reprezentacji młodzieżowych pojawiła się propozycja, by większość z nich została przeniesiona na wiosnę 2021 roku.

 

Kolejne spotkanie, na których mają zapaść decyzje w nierozstrzygniętych jeszcze kwestiach, ma się odbyć pod koniec sierpnia.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie