Kolejny piłkarz Ekstraklasy zakażony koronawirusem

Polska
Kolejny piłkarz Ekstraklasy zakażony koronawirusem
Facebook/Lechia Gdańsk
Koronawirusa wykryto u jednego z piłkarzy Lechii Gdańsk

Wynik testu na obecność koronawirusa jednego z piłkarzy Lechii dał wynik pozytywny - poinformował we wtorek występujący w ekstraklasie klub. Od poniedziałku gdańszczanie przebywają na zgrupowaniu w Kępie niedaleko Płońska (mazowieckie).

25 zawodników Lechii rozpoczęło zgrupowanie w poniedziałek. Na początku wszyscy przeszli testy na obecność koronawirusa i we wtorek okazało się, że jeden z nich dał wynik pozytywny.

 

ZOBACZ: Finał Pucharu Polski. Autokar z rodzinami piłkarzy zawrócony z trasy

 

Gdański klub, z uwagi na dobro osobiste piłkarza, nie podał jego personaliów, ale nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o obcokrajowca. Jednocześnie poinformowano, że zawodnik, u którego stwierdzono obecność koronawirusa, czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo. Wyniki badań pozostałych członków drużyny oraz sztabu szkoleniowego były negatywne.

 

 

Do momentu otrzymania wyników na zgrupowaniu nie odbywały się spotkania grupowe, a treningi prowadzone były w grupach kilkuosobowych. W hotelu oraz na obiektach sportowych zachowany był reżim sanitarny.

 

Klub niezwłocznie poinformował o wynikach testu odpowiednią Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespół Medyczny PZPN. Zaplanowane wcześniej treningi zostały zawieszone i biało-zieloni czekają na zalecenia sanepidu odnośnie dalszego postępowania.

 

To drugi przepadek koronawirusa w klubie ekstraklasy. W sobotę SARS-CoV-2 stwierdzono u zawodnika Wisły Płock. Z tego powodu "Nafciarze" nie pojechali na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie