Tornada komarów nad Kamczatką. Szokujące nagranie

Świat
Tornada komarów nad Kamczatką. Szokujące nagranie
YouTube/Rob
Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, że najgorsze dopiero przed nimi

Tego lata komary są wyjątkowo dokuczliwe. Jak się okazuje, nie tylko u nas. Dużo poważniejsze problemy mają z nimi mieszkańcy Kamczatki w Rosji. Mieszkańcy od kilku dni nękani są przez prawdziwe tornada tych owadów. Nagranie, które pojawiło się w internecie potrafi zszokować.

Na nagraniu, które zamieścił w sieci jeden z mieszkańców, widoczne są chmary krwiopijców unoszące się nad zabudowaniami. Przypomina to całą serię tornad. Jak twierdzą miejscowi, owady płci męskiej tworzą wiry oplatające komarzyce. To ich specyficzny taniec godowy.

 

ZOBACZ: Sensacyjne nagranie. Rodzina amurskich tygrysów nad brzegiem jeziora [WIDEO]

 

Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, że najgorsze dopiero przed nimi. Każda z zapłodnionych samic do złożenia około 300 jaj będzie potrzebowała krwi, także ludzkiej. Wtedy zaczną się masowe ataki. Dopiero po pobraniu odpowiedniej ilości krwi komarzyce złożą jaja w stojących zbiornikach.

 

Po upływie około tygodnia z 90 procent z nich wyklują się kolejne komary płci żeńskiej i godowy rytuał rozpocznie się od nowa.

 

 

 

ZOBACZ: Paweł Kukiz stracił 40 tys. pszczół. Ktoś je zabił, stosując środek na komary

 

Należy mieć nadzieję, że w Polsce takich zjawisk nie zaobserwujemy, chociaż po ostatnich ulewach i spodziewanym większym ociepleniu, pomyślnych wieści nie ma. 

 

Ekstremalna aktywność kleszczy

 

Anomalia pogodowe wschodnią część Rosji nękają już od maja. Najpierw dużą część kraju - od Uralu po republikę Tuwy - dotknęła fala upałów. Temperatury sięgały nawet 35 st. Celsjusza. Wraz z wysokimi temperaturami odnotowano ekstremalną aktywność kleszczy, których liczba wzrosła 200 razy powyżej normy. Na Syberii kleszcze często wywołują zapalenie mózgu i boreliozę. Ponad tysiąc osób zgłosiło w maju ukąszenia przez kleszcze w obwodzie kemerowskim.

 

ZOBACZ: Telefony komórkowe mogą zwabiać kleszcze

 

- W regionie Tiumenia lekarze rejestrują dziennie sto przypadków ukąszeń przez kleszcze - mówiła pod koniec maja szefowa regionalnego szpitala zakaźnego Galina Poluszkina.

 

W lipcu wybuchły natomiast setki pożarów w najzimniejszej republice Rosji - Jakucji. Stan wyjątkowy ogłoszono w rejonie Krasnojarska i Irkucka. W Wierchojańsku, jednym z najzimniejszych miast na świecie, odnotowano temperaturę 38 stopni Celsjusza. 

grz/ twojapogoda.pl. polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie