Tragiczna śmierć sołtysa Kamionki. Stracił przytomność po użądleniu przez osy

Polska
Tragiczna śmierć sołtysa Kamionki. Stracił przytomność po użądleniu przez osy
Facebook/Gmina Piaseczno
Sołtys odszedł w tragicznych okolicznościach

Z przykrością informujemy, że w tragicznych okolicznościach odszedł od nas Zdzisław Gierula. Od 2012 roku sołtys wsi Kamionka (Mazowieckie) - poinformował we wtorek na stronie internetowej urząd miasta i gminy Piaseczno.

W środę na stornie internetowej urzędu miasta i gminy Piaseczno pojawił się nekrolog. "Z wielkim żalem żegnamy Ś.P. Zdzisława Gierulę, zmarłego tragicznie Sołtysa wsi Kamionka, który pełnił swą funkcję od 2012 r." - napisano na stronie internetowej.

 

ZOBACZ: Leśniczy zmarł po użądleniu przez szerszenie

 

"Wyrazy współczucia rodzinie i bliskim składają Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno i Rada Miejska w Piasecznie" - dodano.

 

Prośba o zdjęcie ula

 

Jak podaje lokalny portal piasecznonews.pl do tragicznego zdarzenia z udziałem sołtysa Kamionki doszło w piątek ok. godz. 15 w rejonie ulicy Redutowej. Mężczyzna został poproszony przez właścicieli jednej z posesji o zdjęcie z drzewa gniazda os.

 

 

"Niestety został użądlony, najprawdopodobniej wielokrotnie. Stracił przytomność. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działania były prowadzone bardzo długo" - relacjonował w rozmowie z oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki.

 

ZOBACZ: Burmistrz Seulu znaleziony martwy

 

Nieprzytomny został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali. Nie udało się go uratować.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie