Burmistrz Seulu znaleziony martwy

Świat
Burmistrz Seulu znaleziony martwy
PAP/EPA/JEON HEON-KYUN
Pojawiły się spekulacje, że zaginięcie Parka może być związane z rzekomą sprawą dotyczącą molestowania seksualnego

Burmistrz Seulu Park Won Sun został znaleziony martwy - podała w nocy z czwartku na piątek czasu miejscowego południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się na policję. Zaginięcie Parka zgłosiła kilka godzin wcześniej jego córka.

Ciało Parka znaleziono w północnej części Seulu - przekazał Yonhap, nie podając dodatkowych szczegółów. Wcześniej agencja informowała o trwających poszukiwaniach.

 

Córka burmistrza zgłosiła jego zaginięcie ok. godz. 17 czasu miejscowego (godz 10 w Polsce). Według zgłoszenia Park wyszedł z domu cztery lub pięć godzin wcześniej, pozostawiając "słowa jak testament".

 

Telefon burmistrza był wyłączony. Po raz ostatni łączył się z siecią w pobliżu świątyni Gilsang na północnym wschodzie Seulu. Do akcji poszukiwawczej włączono m.in. psy policyjne i drony.

 

Oskarżony o molestowanie seksualne

 

Seulski ratusz poinformował, że burmistrz nie przyszedł w ciągu dnia do pracy z powodu problemów zdrowotnych. Odwołano jego udział we wszystkich zaplanowanych na czwartek wydarzeniach, w tym w spotkaniu o godz. 16.40.

 

Podczas poszukiwań pojawiły się spekulacje, że zaginięcie Parka może być związane z rzekomą sprawą dotyczącą molestowania seksualnego, o jakie miała go niedawno oskarżyć jedna z byłych pracownic jego biura - podał Yonhap.

 

Policja nie potwierdzała doniesień o tej sprawie ani informacji o wiadomości pozostawionej rzekomo przez Parka.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie