Pociąg uderzył w quada. Nie żyją ojciec i jego 8-letni syn

Polska
Pociąg uderzył w quada. Nie żyją ojciec i jego 8-letni syn
Zdj. ilustracyjne, fot. PKP Intercity
Śledczy sprawdzają, dlaczego quad znalazł się na przejeździe mimo że jest on zabezpieczony szlabanami

29-letni ojciec i jego 8-letni syn zginęli w sobotę po tym, jak pociąg PKP Intercity uderzył w quada, którym jechali - dowiedział się polsatnews.pl. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zieleniec (woj. mazowieckie) na przejeździe kolejowym z rogatkami. Ruch na linii kolejowej Warszawa-Białystok jest zablokowany.

- Do zdarzenia doszło po godz. 17 na przejeździe kolejowym. Jest on wyposażony w szlabany oraz sygnalizację świetlną - dowiedział się polsatnews.pl w węgrowskiej policji. 

 

ZOBACZ: Wypadek pociągu wysokich prędkości. Dwudziestu pasażerów rannych

 

Na razie nie wiadomo, dlaczego jadący quadem znaleźli się na przejeździe tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Przyczyny wypadku ustalają policja, służby kolejowe oraz prokurator, którzy są na miejscu.

 

Opóźnione pociągi do Białegostoku

 

Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu pociągów. Skład IC "Słowacki" z Wrocławia przez Warszawę do Białegostoku, który uczestniczył w zdarzeniu, nie ruszył w dalszą trasę. 130 pasażerów przesiadło się do autobusów. Początkowo PKP PLK informowały, że opóźnienie składu sięgnie 3 godzin na stacji końcowej.

 

ZOBACZ: Wjechali pijani pod pociąg. Wszyscy mieli po ok. 2 promile

 

Opóźnienia sięgające dwóch godzin zanotują również inne pociągi, m.in. IC "Żubr" z Warszawy Zachodniej do Białegostoku oraz skład pod taką samą nazwą z Białegostoku przez Warszawę do Piły. 

wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie