500 plus w bonach? Wicepremier Emilewicz wyjaśnia

Polska
500 plus w bonach? Wicepremier Emilewicz wyjaśnia
PAP/Mateusz Marek
"Chciałabym uspokoić wszystkich Polaków, beneficjentów programu 500 plus i panią premier Beatę Szydło"

Nie ma mowy o zamianie 500 plus na bon, nic takiego nie padło w mojej wypowiedzi - zapewniła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w wypowiedzi dla "Super Expressu".

- Nie ma mowy o zamianie 500 plus na bon, nic takiego nie padło w mojej wypowiedzi. I chciałabym uspokoić wszystkich Polaków, beneficjentów programu 500 plus i panią premier Beatę Szydło, że nie ma absolutnie żadnych planów zmiany programu 500 plus - powiedziała Emilewicz.

 

ZOBACZ: 500 plus w formie bonu cyfrowego? Minister rodziny komentuje

 

Zwróciła uwagę, że ten program od początku był przygotowany jako systemowe, bezpośrednie wsparcie dla rodzin. - Nie ma i nie było dyskusji o tym, że administracja publiczna rości sobie prawo, w jaki sposób przekazywać albo nakazywać rodzinom wykorzystywanie tych środków - podkreśliła wicepremier.

 

- Mówiąc o formacie bonu, mówiłam o tym, że jeżeli podobne programy się pojawią, to taka cyfrowa formuła pozwoli w sposób dokładny odzwierciedlić intencje ustawodawcy - dodała minister.

 

Wcześniej ewentualny zamiar wypłaty 500 plus w formie bonów skrytykowała twórczyni programu europosłanka Beata Szydło. "To pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia. Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą!" - napisała była premier na Twitterze.

 

 

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie