400 wniosków z Tarczy Finansowej dla firm. "Większość z branży handlowej"

Polska
400 wniosków z Tarczy Finansowej dla firm. "Większość z branży handlowej"
Pixabay
Tarcza Finansowa PFR dla firm i pracowników to program pomocowy w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej

- W ramach Tarczy Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm o wsparcie ubiega się ponad 400 podmiotów - powiedział we wtorek w Polsat News prezes PFR, Paweł Borys. Dodał, że "większość stanowią prywatne firmy z branż handlowej i przemysłowej".

- Do końca grudnia realizujemy (...) Tarczę Finansową dla dużych firm, mamy w tej chwili ponad 400 wniosków - powiedział Borys. Dodał, że zdecydowana większość to są prywatne firmy z branży handlowej, z branży przemysłowej, "które mocno ucierpiały w drugim kwartale".

 

Wypłaty już niedługo

 

Przed tygodniem wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk mówił, że wypłaty z puli 25 mld zł przeznaczonej na wsparcie dużych firm, w ramach Tarczy PFR, powinny rozpocząć się w sierpniu.

 

ZOBACZ: Tarcza Finansowa. Ostatni dzień na składanie wniosków

 

Tarcza Finansowa PFR dla firm i pracowników to program pomocowy w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej o wartości 100 mld zł, co stanowi 4,5 proc. PKB. Wsparcie przeznaczone dla mikroprzedsiębiorstw wynosi 25 mld zł, dla małych i średnich firm - 50 mld zł, a pozostałe 25 mld zł ma trafić do dużych firm.

 

ZOBACZ: Chcą sprzedać bon turystyczny, chociaż to niezgodne z prawem. Mają różne powody

 

PFR zakończył już przyjmowanie wniosków o wsparcie od małych i średnich firm. Trafiło do nich 60,5 mld zł subwencji.

 

PFR a górnicy 

 

Jesteśmy gotowi udzielić pomocy spółkom z branży górniczej, jeśli spełnią warunki i przedstawią wiarygodne plany, które pokażą, że są w stanie wrócić do rentowności i ustabilizować swoją sytuację finansową - powiedział we wtorek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

 

ZOBACZ: Sasin: do końca września nowy program naprawczy dla Polskiej Grupy Górniczej

 

- Jesteśmy po to, aby pomagać wszystkim formom na równych zasadach. Jeżeli spółki górnicze zwracają się do nas o pomoc, to oczywiście my jesteśmy gotowi, jeżeli spełniają tylko warunki, takiej pomocy udzielić - powiedział Borys na antenie Polsat News. Dodał, że "wszystkim będziemy pomagali na równych zasadach".

 

WIDEO: prezes PFR Paweł Borys gościem "Nowego Dnia" w Polsat News

  

 

Dodał, też, że oczywiście spółki górnicze muszą przedstawić też wiarygodne plany, które pokazują, że są w stanie wrócić do poziomu rentowności, ustabilizować swoją sytuację finansową - zastrzegł szef PFR.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie