Cały we krwi ruszył z nożem na plażowiczów nad Wisłą

Polska
Cały we krwi ruszył z nożem na plażowiczów nad Wisłą
Straż Miejska Warszawa
Zaczepiał wypoczywających na plaży ludzi. Był uzbrojony w nóż

Mężczyzna z nożem w dłoni chodził wieczorem po warszawskiej plaży "Poniatówka". Wystraszeni ludzie powiadomili strażników miejskich. Desperata ujęto. Okazało się, że to 35-letni Ukrainiec.

Do strażników miejskich, którzy patrolowali w piątek wieczorem plażę "Poniatówka" przy stadionie Narodowym, podbiegło dwóch mężczyzn. Zdenerwowani poinformowali funkcjonariuszy, że po plaży biega, wymachując nożem, mężczyzna w zakrwawionym ubraniu.

 

ZOBACZ: Symulował podcięcie gardła abp Jędraszewskiego. Jest oskarżony o nawoływanie do zabójstwa

 

Strażnicy wspólnie z powiadomionymi o zagrożeniu policjantami, odnaleźli mężczyznę w chwili, gdy zaczepiał wypoczywających na plaży ludzi. Rzeczywiście był uzbrojony w nóż. Jego ubranie było całe umazane krwią.  

 

35-letni Ukrainiec był pijany

 

Po odebraniu mężczyźnie noża, wyprowadzono go z plaży i wezwano pogotowie ratunkowe. Ponieważ od zatrzymanego było czuć alkohol, poddano go badaniu alkomatem. Wynik badania - 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu sprawił, że 35-letniego obywatela Ukrainy odwieziono do izba wytrzeźwień. 

 

Miał nóż, a jego ubranie było całe umazane krwią  Straż Miejska w Warszawie
Miał nóż, a jego ubranie było całe umazane krwią 

ZOBACZ: Podwójne zabójstwo na Pomorzu. Sprawca miał ponad 5 promili 

 

Tego samego dnia zatrzymano w Warszawie również pijanego 16-latka, który zaatakował policjanta nożem kuchennym. Nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka - poinformowała warszawska policja. Zaatakowany funkcjonariusz, który doznał urazu głowy opuścił już szpital.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie