Podwójne zabójstwo na Pomorzu. Sprawca miał ponad 5 promili

Polska
Podwójne zabójstwo na Pomorzu. Sprawca miał ponad 5 promili
Polsat News
Podwójne zabójstwo na Pomorzu. Sprawca miał mieć ponad 5 promili

Mężczyzna zatrzymany po zabójstwie dwóch kobiet w Nowym Stawie (woj. pomorskie) miał pięć promili alkoholu w organizmie i przebywa pod dozorem policji w szpitalu. Zostanie przesłuchany po wytrzeźwieniu.

Jak powiedziała we wtorek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, w środę zostaną przeprowadzone sekcje zwłok dwóch zamordowanych kobiet.

 

Do rodzinnej tragedii doszło w poniedziałek wieczorem w Nowym Stawie koło Malborka. Okoliczności sprawy nie są jeszcze dokładnie znane, bo podejrzewany o zbrodnię 51-letni mężczyzna po zatrzymaniu przez policję miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie i trafił do szpitala.

 

- Tam jest pod dozorem policji - dodała prokurator Wawryniuk.

 

Sylwia Kowalewska z malborskiej policji, poinformowała, że "Policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo dwóch kobiet" Dodała, że policja zabezpieczyła ślady i prawdopodobne narzędzie zbrodni. 

 

ZOBACZ: Zabójstwo na Podhalu. 62-latka miała zabić męża nożem

 

Według wstępnych ustaleń policji, mężczyzna po zamordowaniu dwóch kobiet - siostry i konkubiny wyszedł z domu i kupił w pobliskim sklepie butelkę wódki. Alkohol wypił od razu. W sklepie powiedział, że zamordował swoją siostrę i konkubinę.

 

WIDEO: Relacja Piotra Mirowicza

  

 

Ekspedientka powiadomiła o zabójstwie policję. Przesłuchanie zatrzymanego mężczyzny nie było jednak możliwe, bo był kompletnie pijany.

 

51-latek zostanie przesłuchany, gdy poprawi się jego stan zdrowia.

 

O zdarzeniu jako pierwsze poinformowało RMF FM.

zdr/ PAP, RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie