Pijany sędzia spowodował kolizję. Jest akt oskarżenia

Polska
Pijany sędzia spowodował kolizję. Jest akt oskarżenia
Polsat News/Zdj. ilustracyjne
Po zatrzymaniu sędzia zrezygnował z przewodniczenia wydziałowi karnemu Sądu Okręgowego w Suwałkach

Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko sędziemu Sądu Okręgowego w Suwałkach Waldemarowi M. Prokuratura zarzuca mu prowadzenie samochodu po pijanemu.

Sędzia miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Po zdarzeniu został zawieszony w czynnościach służbowych.

 

- Poczynione w toku śledztwa ustalenia faktyczne wskazywały, że sędzia Waldemar M. dopuścił się zarzucanego w akcie oskarżenia przestępstwa. Kierując swoim pojazdem po drodze publicznej sędzia znajdował się w stanie nietrzeźwości, lekceważąc wszelkie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, stwarzając tym samym zagrożenie dla życia i zdrowia innych użytkowników dróg - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

 

Suwalski sędzia doprowadził do kolizji na ulicy Utrata w Suwałkach na początku sierpnia 2018 roku. Jadąc swoim autem, uderzył w tył innego samochodu. Waldemar M. uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany kierowca zapisał numer rejestracyjny auta.

 

ZOBACZ: Zarzuty dyscyplinarne dla sędziego. Miał znieważyć prezydenta na Twitterze

 

Po kilkudziesięciu minutach sędzia został zatrzymany w Augustowie. Tam zbadano go alkomatem, który wskazał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Sędziemu zostało odebrane prawo jazdy, po czym został on zwolniony.

 

Oskarżony był przewodniczącym wydziału karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach. Po zatrzymaniu zrezygnował z tej funkcji. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Augustowie. Oskarżonemu grozi do 2 lat więzienia.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie