Apteka przyszłości w Watykanie. Recepty odczytuje robot

Świat
Apteka przyszłości w Watykanie. Recepty odczytuje robot
Facebook/Farmacia Vaticana
Watykańska apteka przeszła gruntowną modernizację

Po siedmiu miesiącach zakończył się remont i modernizacja watykańskiej apteki, która w poniedziałek zostanie ponownie otwarta w swojej stałej siedzibie. Pracę usprawniono tam do tego stopnia, że lekarstwo z szaf trafia do okienka w ciągu 8 sekund.

Apteka, założona w 1874 roku, stała się jednym z najnowocześniejszych miejsc w Watykanie, a korzystają z niej zarówno jego mieszkańcy, jak i osoby z zewnątrz. Przyjmowane są tam także e-recepty. Korzystając zaś ze swojego telefonu komórkowego można odczytać wszystkie informacje dotyczące każdego lekarstwa czy innego artykułu, w tym kosmetyków.

 

ZOBACZ: Zabraknie leków w aptekach? Branża farmaceutyczna alarmuje

 

W watykańskiej aptece zainstalowano wirtualne witryny z ekranami komputerowymi, na których dostępne są wszystkie niezbędne informacje.

 

Apteka "przyjazna środowisku"

 

Działa też robot, który odczytuje receptę i następnie odnajduje w magazynie przepisane lekarstwa, które zjeżdżają do okienka farmaceuty po specjalnym przenośniku taśmowym.

 

Dyrektor apteki brat Binish Thomas Mulackal powiedział watykańskiemu dziennikowi "L’Osservatore Romano", że wszystkie prace zostały przeprowadzone w zgodzie z wymogami ekologii. Jak zaznaczył zakonnik posadzki, okna i oświetlenie są przyjazne środowisku.

 

Apteka za Spiżową Bramą ma powierzchnię 1000 metrów kwadratowych i przyjmuje około 2 tysięcy klientów dziennie. Pracuje w niej ponad 65 osób.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie