"Jakbym miał grypę". Zakażony senator o swoim stanie zdrowia

Polska
"Jakbym miał grypę". Zakażony senator o swoim stanie zdrowia
Polsat News
Senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki jest zakażony koronawirusem

"Czuję się dobrze. Jakbym miał grypę, raz lekką, raz trochę cięższą" - napisał na Twitterze senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki. Polityk w sobotę wieczorem poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

Senator podziękował również wszystkim, którzy życzyli mu powrotu do zdrowia. 

 

"Wszystkim, którzy pisali do mnie smsy, dzwonili, pisali na Twitterze i FB pytając o moje zdrowie, a którym nie odpowiedziałem, bardzo dziękuję za troskę! Czuję się dobrze. Jakbym miał grypę, raz lekką, raz trochę cięższą. Mam nadzieję do zobaczenia wkrótce" - napisał senator.

 

 

Jan Filip Libicki zapowiedział w sobotę, że powiadomi sanepid o wszystkich osobach, z którymi miał bezpośredni kontakt w ostatnim czasie.

 

Jak powiedział w niedzielę marszałek Senatu Tomasz Grodzki, zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie Senatu (4-7 sierpnia) zostało przesunięte na 11-13 sierpnia. Powodem jest choroba senatora Koalicji Polskiej-PSL.

 

ZOBACZ: Senator Jan Filip Libicki ma koronawirusa. Przesunięto obrady izby wyższej

 

Z kolei wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) powiedział w niedzielę w Polsat News, że "będzie rekomendował ograniczenie liczby uczestników Zgromadzenia Narodowego (które w czwartek ma odebrać przysięgę od prezydenta Andrzeja Dudy - red.) na sali plenarnej, tak aby zachować dystans społeczny".

 

Wskazywał, że sala plenarna jest przygotowana dla 460 osób, a na galerii sejmowej może znaleźć się około 100 osób, co razem daje 560 miejsc. - Myślę, że bezpieczna liczba (uczestników Zgromadzenia Narodowego) to byłaby połowa (tej liczby), czyli 200-kilkadziesiąt osób - powiedział Zgorzelski.

 

Wicemarszałek Sejmu: izoluję się od jakiejkolwiek aktywności i kontaktów

 

Dodał, że osoby, które nie mogłyby się znaleźć na sali plenarnej ewentualnie mogłyby zająć miejsca w Sali Kolumnowej. - Ale myślę, że wielu z nas będzie musiało po prostu zadowolić się oglądaniem online albo przez środki masowego przekazu - powiedział Zgorzelski w programie "Gość Wydarzeń".

 

ZOBACZ: Zgorzelski: premier kłamał, że koronawirus jest już niegroźny. To było niegodne

 

Zgorzelski mówił też, że wszyscy, którzy mogli uczestniczyć w jakiś spotkaniach razem z senatorem Libickim - jego zdaniem - "roztropnie powstrzymają się póki co od jakichkolwiek aktywności".

 

- Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi (...). Ci, którzy mieli taki najbardziej z senatorem Libickim częsty kontakt z pewnością już są objęci ścisłą kwarantanną - powiedział wicemarszałek w rozmowie z Tomaszem Machałą. Dodał, że sam póki co izoluje się "od jakiejkolwiek aktywności i kontaktów" ze względów bezpieczeństwa. 

luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie