"Nie wiedziałem, że wirus śledzi stopień korupcji władzy". Szumowski odpowiada Tuskowi

Polska
"Nie wiedziałem, że wirus śledzi stopień korupcji władzy". Szumowski odpowiada Tuskowi
Polsat News
Były premier Donald Tusk i minister zdrowia Łukasz Szumowski

"Im bardziej bezradna i skorumpowana władza, tym groźniejszy wirus" - napisał na Twitterze były premier Donald Tusk. - To ciekawe, nie wiedziałem, że wirus śledzi stopień korupcji władzy. Ale może jest bardzo inteligentny - tak wpis szefa EPL skomentował w "Gościu Wydarzeń" minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Od dwóch dni w Polsce notowane są rekordowe dobowe liczby zakażeń koronawirusem. W czwartek było to 615 nowych przypadków, a w piątek było ich 657. Minister zdrowia przerwał planowany do końca tygodnia urlop, wrócił do pracy i wziął udział w posiedzeniu rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

ZOBACZ: Minister zdrowia odejdzie z rządu? Deklaracja Szumowskiego

 

"Wirus może śledzi Twittera pana Donalda Tuska"

 

Bogdan Rymanowski pytał swojego gościa o wpis Donalda Tuska, który były premier umieścił w piątek na Twitterze.

 

ZOBACZ: "Im bardziej bezradna i skorumpowana władza, tym groźniejszy wirus"

 

"Im bardziej bezradna i skorumpowana władza, tym groźniejszy wirus. Skoro nie możemy na nich liczyć, liczmy na własną ostrożność i odpowiedzialność. Nośmy maski i trzymajmy dystans wszędzie tam, gdzie trzeba. To naprawdę ma znaczenie" - napisał szef EPL. 

 

 

- To ciekawe, nie wiedziałem, że wirus śledzi stopień korupcji władzy. Ale może jest bardzo inteligentny - powiedział Szumowski. Dopytywany, co mógł mieć na myśli były premier, minister zdrowia odparł: - Wirus może śledzi Twittera pana Donalda Tuska, ale ja nie, więc trudno mi się odnieść - dodał.  

 

WIDEO: minister zdrowia Łukasz Szumowski w "Gościu Wydarzeń"

  

 

Rekord liczby zakażeń

 

W piątek odbyło się posiedzenie rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zwołano je w reakcji na kolejny rekord liczby nowych zakażeń w Polsce (657 przypadków w piątek).

 

Po zakończeniu spotkania rzecznik rządu Piotr Müller wystąpił na konferencji prasowej. Przekazał, że nie podjęto nowych decyzji ws. ewentualnych obostrzeń, lecz "nowe decyzje i plany na następne tygodnie". 

 

ZOBACZ: Kolejny dobowy rekord. Ponad 650 nowych zakażeń

 

- Analizowano m.in. regionalne podejścia do obostrzeń. Decyzje o nich mogą obejmować poszczególne gminy lub powiaty tak, aby dostosować ewentualne decyzje do (lokalnej) sytuacji - wyjaśnił rzecznik rządu.

 

Müller powiedział również, że Zespół dyskutował o powrotach Polaków z innych państw. - W tej chwili nie zarekomendowano przywrócenia obowiązkowej kwarantanny, ale taki wariant jest brany pod uwagę - mówił. 

 

Rzecznik rządu poinformował również, że Zespół zajął się również funkcjonowaniem szkół od września. Zapewnił, że rząd przygotuje "szczegółowe wytyczne" w tej sprawie, a także warianty dot. podejmowania decyzji np. o ograniczaniu stacjonarnego kształcenia w tych miejscach w Polsce, gdzie pojawią się nowe ogniska zakażeń.

 

pgo/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie