"Im bardziej bezradna i skorumpowana władza, tym groźniejszy wirus"

Polska
"Im bardziej bezradna i skorumpowana władza, tym groźniejszy wirus"
Polsat News

Skoro nie możemy na nich liczyć, liczmy na własną ostrożność i odpowiedzialność. Nośmy maski i trzymajmy dystans wszędzie tam, gdzie trzeba. To naprawdę ma znaczenie - zaapelował w piątek na Twitterze były premier, obecny szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

"Im bardziej bezradna i skorumpowana władza, tym groźniejszy wirus" - ocenił były premier.

 

W piątek odnotowano kolejny dobowy rekord. Przybyło ponad 650 nowych zakażeń koronawirusem.

 

 

- Jest to wynik tego, o czym powtarzamy od kilku dni, że w raportach nadal dominuje Śląsk i on będzie dominował w najbliższych dniach - powiedział o kolejnym rekordzie liczby zakażeń rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - Wyniki w sobotę i niedzielę nadal będą wyższe - dodał.

 

Z kolei Piotr Müller mówił po posiedzeniu rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, że "decyzje o powrocie do obostrzeń mogą obejmować poszczególne gminy lub powiaty tak, aby dostosować je do lokalnej sytuacji". Rzecznik rządu dodał, że na razie nie zdecydowano o wprowadzeniu obowiązkowej kwarantanny dla wracających do Polski z państw, gdzie ryzyko zakażenia jest większe. Zastrzegł jednak, że może ona zostać przywrócona.

 

Obowiązkowa kwarantanna po powrocie do Polski? "Może się pojawić"

 

Müller powiedział również, że Zespół dyskutował o powrotach Polaków z innych państw. - W tej chwili nie zarekomendowano przywrócenia obowiązkowej kwarantanny, ale taki wariant jest brany pod uwagę - mówił. 

 

ZOBACZ: Kwarantanna dla wracających z zagranicznych wakacji? "Rozważamy to"

 

Przypomniał, że resort spraw zagranicznych publikuje listę państw, gdzie jest najwięcej zachorowań, ale nie obowiązują żadne restrykcje związane z wyjazdem do nich. Są tam m.in. Hiszpania i Czarnogóra.

 

- Z zastrzeżeniem, że taka możliwość (obowiązkowej kwarantanny) może się pojawić, jeżeli w tych krajach pogorszy się sytuacja epidemiczna - dodał.

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie