Minister zdrowia odejdzie z rządu? Deklaracja Szumowskiego

Polska
Minister zdrowia odejdzie z rządu? Deklaracja Szumowskiego
Polsat News
Minister zdrowia Łukasz Szumowski w programie "Gość Wydarzeń"

- Broń Boże, nie chcę odchodzić. Jest w tej chwili wyzwanie koronawirusa - mówił w "Gościu Wydarzeń" minister zdrowia Łukasz Szumowski, pytany o doniesienia medialne, iż rozważa odejście z resortu.

Od dwóch dni w Polsce notowane są rekordowe dobowe liczby zakażeń koronawirusem. W czwartek było to 615 nowych przypadków, a w piątek było ich 657. Minister zdrowia przerwał planowany do końca tygodnia urlop, wrócił do pracy i wziął udział w posiedzeniu rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

"Broń Boże, nie chcę odchodzić"

 

Bogdan Rymanowski pytał swojego gościa o o doniesienia medialne, iż rozważa odejście z ministerstwa zdrowia. Przypomniał, że w zeszły piątek w programie "Gość Wydarzeń" premier Mateusz Morawiecki zasugerował, że minister zdrowia pozostanie na stanowisku. - Nie mam wobec ministra innych planów, jestem wdzięczny za to, że tak wspaniale bronił Polaków przed koronawirusem, za właściwe, odważne decyzje - zaznaczył.

 

ZOBACZ: Minister Szumowski zostanie w rządzie? Premier odpowiedział

 

- Temat rekonstrukcji rządu jest wałkowany głównie przez media od dwóch tygodni - powiedział Szumowski. Pytany, czy chce odejść z resortu zdrowia, odparł: "Broń Boże, nie chcę odchodzić".

 

- Tu jest w tej chwili wyzwanie koronawirusa - dodał.

 

WIDEO: minister zdrowia Łukasz Szumowski w "Gościu Wydarzeń"

 

Rekord liczby zakażeń

 

Posiedzenie rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego rozpoczęło się w piątek o godz. 13. Zwołano je w reakcji na kolejny rekord liczby nowych zakażeń w Polsce (657 przypadków w piątek).

 

ZOBACZ: Kolejny dobowy rekord. Ponad 650 nowych zakażeń

 

Po zakończeniu spotkania rzecznik rządu Piotr Müller wystąpił na konferencji prasowej. Przekazał, że nie podjęto nowych decyzji ws. ewentualnych obostrzeń, lecz "nowe decyzje i plany na następne tygodnie". 

 

- Analizowano m.in. regionalne podejścia do obostrzeń. Decyzje o nich mogą obejmować poszczególne gminy lub powiaty tak, aby dostosować ewentualne decyzje do (lokalnej) sytuacji - wyjaśnił rzecznik rządu.

 

Müller powiedział również, że Zespół dyskutował o powrotach Polaków z innych państw. - W tej chwili nie zarekomendowano przywrócenia obowiązkowej kwarantanny, ale taki wariant jest brany pod uwagę - mówił. 

 

Rzecznik rządu poinformował również, że Zespół zajął się również funkcjonowaniem szkół od września. Zapewnił, że rząd przygotuje "szczegółowe wytyczne" w tej sprawie, a także warianty dot. podejmowania decyzji np. o ograniczaniu stacjonarnego kształcenia w tych miejscach w Polsce, gdzie pojawią się nowe ogniska zakażeń.

 

pgo/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie