Rozwiązano sprawę zabójstwa sprzed lat. Zbrodnię pomógł wyjaśnić... pamiętnik

Polska
Rozwiązano sprawę zabójstwa sprzed lat. Zbrodnię pomógł wyjaśnić... pamiętnik
Zdj. ilustracyjne/Policja
Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ojczyma

Działania prokuratury oraz poznańskich policjantów z "Archiwum X", doprowadziły do ustalenia sprawcy zbrodni zabójstwa, która miała miejsce w maju 2015 roku w miejscowości Lusówek w województwie wielkopolskim - poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Jak przekazała prokurator Bialik, podczas czynności procesowych w toku innego postępowania prokuratorzy z Działu do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald w Poznaniu znaleźli dowody, które zwróciły uwagę na zdarzenie sprzed lat. - Chodziło o sprawę niewyjaśnionego zgonu mężczyzny, którego zwłoki ujawniono w maju 2015 roku w wodach Jeziora Lusowskiego - powiedziała prokurator.

 

ZOBACZ: Zabójstwo żony sprzed ponad 20 lat. "Kara inna niż dożywocie będzie premią"

 

- Śledczy dotarli do notesów należących do Grzegorza L. W jednym z nich, w rozdziale zatytułowanym "Zemsta po latach", odkryli opis zabójstwa, jakiego dokonał wymieniony. Autor zapisków, stosując retrospekcję, opisał swoje życie od narodzin do śmierci matki, w tym krzywdy, jakich doznał od swojego ojczyma wyrządzone mu w dzieciństwie - tłumaczyła.

 

Usłyszał zarzut zabójstwa

 

Wskazała, że po znalezieniu tych notatek do spławy zostali włączeni policjanci z poznańskiego "Archiwum X", którzy zweryfikowali dowody, po których powiązali niewyjaśnioną śmierć z 2015 roku z Grzegorzem L. - Opisany przez niego w pamiętniku ojczym okazał się mężczyzną, którego zwłoki znaleziono w jeziorze 5 lat temu. Jak ustalono, zmarły utonął, po tym jak został zrzucony z pomostu do wody - podała.

 

ZOBACZ: Zbrodnia sprzed 23 lat. Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo 73-latki

 

Mężczyzna został zatrzymany i w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa ojczyma dokonanego z zamiarem bezpośrednim i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. - Aktualnie weryfikowane są wyjaśnienia złożone przez podejrzanego - dodała.

 

Za zarzucane czyny może grozić nawet dożywocie.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie