Zbrodnia sprzed 23 lat. Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo 73-latki

Polska
Zbrodnia sprzed 23 lat. Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo 73-latki
Podlaska Policja

Do zbrodni doszło w 1996 roku na obrzeżach Hajnówki (Podlaskie). Skrępowane kablami ciało 73-latki odnalazła wówczas jej córka. Kilka miesięcy temu do sprawy wrócili policjanci z "Archiwum X". Na podstawie ich ustaleń zatrzymano w Wigilię 56-latka podejrzanego o współudział w zabójstwie.

Do zbrodni doszło w jednym z domów na obrzeżach Hajnówki. Napastnicy zamordowali 73-letnią kobietę w jej własnym domu. Najprawdopodobniej zabójcy podejrzewali, że seniorka ma dużo pieniędzy. Skrępowane kablami ciało 73-latki odnalazła jej córka, która przyszła w odwiedziny. 

 

Przez wiele lat nie udało się zidentyfikować i zatrzymać sprawców zabójstwa.

 

Po zabójstwie przeprowadził się do innej miejscowości

 

Policjanci z podlaskiego "Archiwum X", wspólnie z funkcjonariuszami z komendy w Hajnówce, kilka miesięcy temu ponownie rozpoczęli analizę materiałów umorzonego już śledztwa. Nowe spojrzenie na sprawę pozwoliło na ustalenie tożsamości jednej z osób, która mogła dopuścić się tej zbrodni.

 

Mowa o ówczesnym mieszkańcu Hajnówki, który bezpośrednio po zabójstwie przeprowadził się do oddalonego o ponad 75 km Wasilkowa. Mężczyzna od tego czasu nie miał konfliktów z prawem. Pracował jako kierowca w jednej z firm transportowych.

 

ZOBACZ: Trzykrotnie pchnął nożem kolegę. 39-latek z Gorlic usłyszał zarzut zabójstwa

 

56-latek został zatrzymany w Wigilię pomiędzy Mońkami a Knyszynem, gdy wracał do domu po zakończonej pracy. Mężczyzna był zaskoczony akcją funkcjonariuszy. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzja sądu został tymczasowo aresztowany.

 

Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

zdr/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie