Pościg zakończony blokadą drogi. Motocyklista był nieletni

Polska
Pościg zakończony blokadą drogi. Motocyklista był nieletni
Polsat News
Mł. insp. Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Policjanci zauważyli motocyklistę wieczorem, gdy pędził ulicami Tarnowa, łamiąc przepisy drogowe. Ruszyli by go zatrzymać. Udało się to dopiero po kilkunastu minutach. Okazało się, że był nieletni.

W niedziele w godzinach wieczornych, policjanci tarnowskiej drogówki patrolowali ulice w Tarnowie w rejonie ul. Tuchowskiej. Kilka minut po dwudziestej zauważyli motocyklistę, który jechał z nadmierną prędkością. 

 

ZOBACZ: Policyjny pościg ulicami Warszawy. Padło kilkanaście strzałów

 

- Kierujący jednośladem nie zareagował na znaki od policjantów na polecenie zatrzymania się. Policjanci ruszyli w pościg zauważyli, że motocykl nie ma tablicy rejestracyjnej - powiedział Polsat News mł. insp. Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.  

 

Powodował zagrożenie

 

Jak dodał, kierujący jechał bardzo niebezpiecznie, pod prąd, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 

Wideo: motocyklistę udało się zatrzymać dopiero po całkowitej blokadzie drogi 

  

Na tę trasę wysłano inny patrol, który zablokował drogę przy skrzyżowaniu w Tuchowie. Tam kierujący motocyklem został skutecznie zatrzymany.

 

- Okazało się, że to 17-latek, nie miał prawa jazdy wyjaśnił rzecznik małopolskiej policji.

 

Młody człowiek musi się teraz liczyć z postępowaniem karnym za swoje zachowanie na drodze. O jego losie będzie decydował tarnowski sąd.

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie