Strzały w czasie policyjnego pościgu. Ranni funkcjonariusze i dwóch uciekinierów

Polska
Strzały w czasie policyjnego pościgu. Ranni funkcjonariusze i dwóch uciekinierów
lm.pl

W okolicach Konina policjanci ruszyli w pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli. W kierunku uciekającego auta funkcjonariusze oddali strzały. Podczas akcji rannych zostało dwóch policjantów oraz kierowca i pasażer z uciekającego samochodu.

W poniedziałek około godz 17:00 w Koninie (woj. wielkopolskie) policjanci rozpoznali samochód, za pomocą którego dokonywano kradzieży paliw na okolicznych stacjach benzynowych. 

 

Policyjny pościg za mercedesem

 

Funkcjonariusze chcieli zatrzymać srebrnego mercedesa. Kierowca nie reagował jednak na sygnały i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. 

 

ZOBACZ: Baczków: tragiczny wypadek samochodowy. Zginęło czterech mężczyzn

 

Kierowca nagle zatrzymał się. Gdy policjanci wysiedli z radiowozu, aby zatrzymać mężczyznę, kierowca mercedesa nagle ruszył i potrącił dwóch mundurowych. 

 

WIDEO: Relacja mł. asp. Sebastiana Wiśniewskiego z komendy w Koninie

  

- Wówczas pozostali policjanci biorący udział w pościgu oddali strzały w kierunku uciekającego pojazdu i kontynuowali pościg - wyjaśnił młodszy aspirant Sebastian Wiśniewski z komendy w Koninie.

 

Areszt dla uciekinierów

 

Policjanci dogonili pojazd, gdy ten stanął po przestrzeleniu opony. Kierujący mercedesem mężczyzna i pasażer zostali przez policję zatrzymani i trafili do aresztu. 

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek na torach w Pomorskiem. Duże opóźnienia w kursowaniu pociągów

 

Będzie przeciw nim "prowadzone postępowanie, w związku z czynna napaścią na policjanta" - zaznaczył Wiśniewski. Z to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. 

 

O zdarzeniu poinformował portal lm.pl.

laf/hlk/ Polsat News, lm.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie