Pościg ulicami stolicy i strzelanina. Poszukiwany potrącił policjantkę [WIDEO]

Polska
Pościg ulicami stolicy i strzelanina. Poszukiwany potrącił policjantkę [WIDEO]
Komenda Stołeczna Policji
Za czynną napaść na funkcjonariuszy mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Notowany za rożne przestępstwa 20-letni mieszkaniec Mazowsza podczas ucieczki celowo wjechał w policjantkę, która wpadła na maskę samochodu. Funkcjonariusze użyli broni, ale poszukiwany, nie zważając na ostrzał, staranował zamkniętą bramę wjazdową i wyjechał na drogę.

Kryminalni z komisariatu na warszawskim Targówku otrzymali informację, że podejrzewany o liczne przestępstwa mieszkaniec powiatu grodziskiego przebywa na terenie jednego z komisów samochodowych. Gdy funkcjonariusze pojawili się przed komisem, mężczyzna zauważył ich, podbiegł do zaparkowanego samochodu marki Lexus i odjechał.

 

ZOBACZ: Nietypowa ucieczka przed policją. Nastolatek ukrył się w... koszu na śmieci


Policjant, chcąc uniemożliwić ucieczkę 20-latkowi, otworzył przednie drzwi od jego strony, jednak nie zdołał obezwładnić mężczyzny. Funkcjonariusz, przy tej próbie zatrzymania, doznał obrażeń. 

 

Ścigany chwilę później celowo wjechał w policjantkę, która wpadła na maskę samochodu i upadła na ziemię. Funkcjonariusze oddali kilka strzałów w kierunku odjeżdżającego lexusa. Kierowca, nie zważając na ostrzał, staranował zamkniętą bramę wjazdową i wyjechał na drogę.

 

ZDJĘCIA: Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny

 

 

 

Policjanci i uciekinier trafili do szpitala

 

Potrąceni funkcjonariusze zostali odwiezieni do szpitala, a na pomoc w ujęciu sprawcy ruszyli mundurowi z ościennych jednostek policji.

 

Niecałą godzinę później, na terenie powiatu wyszkowskiego, przedstawiciele grupy "Skorpion" znaleźli porzucony przez uciekiniera samochód, a w nim ślady krwi. Okazało się, że mężczyzna został postrzelony. 

 

ZOBACZ: Uszkodził radiowóz, bo policjanci zapytali, dlaczego spacerował bez maseczki

 

20-latka udało się zatrzymać po pieszym pościgu. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy, został odwieziony karetką pogotowia do szpitala, gdzie przebywa pod nadzorem policyjnym.

 

WIDEO: Brawurowa ucieczka przed policjantami 

 

 

 

Porzucony pojazd został zabezpieczony i poddany oględzinom kryminalistycznym.

 

Zatrzymany był w przeszłości wielokrotnie notowany za różne przestępstwa. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

emi/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie