Ponad 17 mln zakażonych koronawirusem na świecie

Świat
Ponad 17 mln zakażonych koronawirusem na świecie
PAP/EPA/MARK R. CRISTINO
Liczba ofiar śmiertelnych wynosi ponad 666 tysięcy

W czwartek liczba oficjalnie potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła 17 milionów - wynika z zestawienia agencji Reutera. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi ponad 666 tys. i jest teraz wyższa od średniej rocznej liczby umierających na grypę.

Według zestawienia Reutersa do czwartkowego poranka na całym świecie stwierdzono 17,05 mln przypadków SARS-CoV-2, z czego 666 411 doprowadziło do zgonu zakażonej osoby. WHO szacuje, że na grypę każdego roku średnio umiera 310-650 tys. osób.

 

ZOBACZ: Europejski kraj rezygnuje z maseczek. "Nie ma udowodnionej skuteczności"

 

Tymczasem nic nie wskazuje na to, by pandemia koronawirusa miała wkrótce wygasnąć. Ostatni milion zakażeń zanotowano w niedzielę. W lipcu przybyło 7 milionów infekcji, podczas gdy dotarcie do poziomu pierwszych 7 milionów zajęło niemal sześć miesięcy.

 

Meksyk goni Wielką Brytanię

 

Szybsze rozprzestrzeniania się wirusa to głównie wynik niekontrolowanej sytuacji w niektórych z najludniejszych krajów świata - Indii, USA i Brazylii, gdzie zakażeń przybywa najszybciej. W ciągu ostatniej doby wykryto ponad 70 tys. przypadków w Brazylii, prawie 67 tys. w USA i 52 tys. w Indiach. Wirus nadal rozprzestrzenia się szybko również w krajach Ameryki Łacińskiej - Kolumbii, Meksyku, Peru i Argentynie - oraz w RPA.

 

ZOBACZ: Warszawa: koronawirus w zakładzie fryzjerskim. Ponad 70 osób na kwarantannie

 

Szczególnie zła sytuacja panuje w Meksyku, który przy utrzymaniu dotychczasowej tendencji w najbliższym czasie zastąpi Wielką Brytanię na trzecim miejscu pod względem liczby ofiar śmiertelnych pandemii. Jak dotąd odnotowano tam 45 361 zgonów osób zakażonych koronawirusem. W Wielkiej Brytanii ofiar jest o 600 więcej. W Brazylii w czwartek liczba zgonów przekroczyła 90 tys., a w USA zmarło już co najmniej 153,8 tys. zainfekowanych osób.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie