Rekordowy przyrost zgonów i zakażeń koronawirusem w Brazylii

Świat
Rekordowy przyrost zgonów i zakażeń koronawirusem w Brazylii
PAP/EPA/JAGADEESH NV
W Brazylii koronawirusem zakaziło się już ponad 2,5 mln osób

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Brazylii przekroczyła w środę 90 tysięcy. W ciągu ostatniej doby stwierdzono rekordową liczbę 1595 zgonów.

W sumie w Brazylii do tej pory na Covid-19 zmarły 90 134 osoby. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono także rekordową liczbę 69 074 zakażeń, co oznacza, że w kraju tym koronawirusem zakaziło się już ponad 2,5 mln osób.

 

ZOBACZ: Warszawa: koronawirus w zakładzie fryzjerskim. Ponad 70 osób na kwarantannie

 

Agencja Reuters poinformowała, że mimo iż pandemia koronawirusa w Brazylii zatacza coraz szersze kręgi, rząd tego kraju ma zamiar ogłosić ponowne uruchomienie międzynarodowych połączeń lotniczych, które zostały wstrzymane w marcu. Wkrótce ma zostać uchwalony dekret w tej sprawie.

 

Liczby mogą być zaniżone

 

Brazylia po USA jest drugim krajem na świecie najmocniej dotkniętym przez pochodzący z Chin wirus SARS-CoV-2. Zdaniem wielu ekspertów liczba infekcji w tym kraju jest zaniżona nawet czterokrotnie.

 

Agencja AFP podkreśla, że od 24 lipca codzienny przyrost zakażeń przekracza 40 tys. Jeśli to tempo rozwoju pandemii utrzyma się, do końca przyszłego tygodnia w kraju tym prawdopodobnie stwierdzonych zostanie ponad 100 tys. zgonów.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie