Skradziono pieniądze na sprzęt dla niepełnosprawnej Mai. 6-latce pomogli widzowie Polsatu

Polska
Skradziono pieniądze na sprzęt dla niepełnosprawnej Mai. 6-latce pomogli widzowie Polsatu
Polsat News
Dzięki komunikatorowi, który otrzymała, Maja będzie mogła wyrazić to, co czuje i czego w danym momencie potrzebuje

Podczas włamania i kradzieży w domu niepełnosprawnej Mai złodzieje zabrali pieniądze przeznaczone na remont i zakup specjalnego komunikatora wzrokowego, by sześciolatka mogła porozumiewać się z otoczeniem. Po materiale "Wydarzeń" do mamy dziewczynki zgłosili się ludzie dobrej woli. Sprawą zajęła się reporterka Sylwia Cybulska.

Dwa tygodnie temu emitowaliśmy w "Wydarzeniach" materiał, w którym opowiadaliśmy o dziewczynce i jej mamie Pani Anecie, które padły ofiarą włamywaczy. Z ich domu w biały dzień ktoś wyniósł biżuterię i ponad 10 tys. złotych. Pieniądze pochodziły ze zbiórek, miały być przeznaczone na zakup urządzenia, dzięki któremu dziewczynka mogłaby kontaktować się z otoczeniem. Policja cały czas szuka sprawców.

 

"Mogliśmy pomóc i to zrobiliśmy"

 

Nasz reportaż obejrzał pan Dominik Ruch i po krótkiej naradzie z żoną podjął decyzję, by kupić wzrokowy komunikator dla 6-latki. - Decyzja była prosta - tak, robimy to! - mówi. - Mogliśmy pomóc i to zrobiliśmy - dodaje. Dzisiaj prezent trafił do Mai. 

 

ZOBACZ: Sami z niepełnosprawnym wnukiem. Zebrana po reportażu kwota robi wrażenie

 

- Cudowny człowiek, trzeba mieć naprawdę otwarte serce, żeby tak zareagować, bo tak naprawdę pan Dominik nas nie znał. Zareagował natychmiast i sprawił, że jesteśmy mega szczęśliwi. Bardzo bardzo dziękujemy - mówi pani Aneta. Darczyńca zadeklarował również, że ubezpieczy dom kobiety od ewentualnych kradzieży. 

 

ZOBACZ: Remont w śląskim szpitalu. Dzięki Fundacji Polsat oddział zmienił się nie do poznania

 

Do kobiety zgłaszają się kolejni darczyńcy. - Zgłosił się pan Karol, który zadeklarował remont łazienki, przystosowanie jej do potrzeb Mai - mówi mama dziewczynki. 

 

WIDEO: materiał reporterki Polsat News Sylwii Cybulskiej

  

Lekarze nie dawali jej szans

 

Maja ma sześć lat. Pierwszy rok życia spędziła na OIOM-ie, pod respiratorem. Lekarze nie dawali jej szans. 

 

Dziewczynka jednak okazała się wojowniczką. Dzisiaj potrafi powiedzieć kilka słów. Dzięki komunikatorowi, który otrzymała, będzie mogła wyrazić to, co czuje i czego w danym momencie potrzebuje.

pgo/luq/ "Wydarzenia"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie