Remont w śląskim szpitalu. Dzięki Fundacji Polsat oddział zmienił się nie do poznania

Polska
Remont w śląskim szpitalu. Dzięki Fundacji Polsat oddział zmienił się nie do poznania
Polsat News
Dzięki Fundacji Polsat oddział szpitala zmienił się nie do poznania.

Nowe sale dla małych pacjentów, świetlica, kuchnia, łazienki, pokój zabiegowy - oddział otolaryngologii dziecięcej w Rybniku zmienił się nie do poznania. Fundacja Polsat przeprowadziła remont za 1 mln 650 tys. złotych. Na oddziale powstała też niezwykła grota solna, która wspomaga szybszy powrót do zdrowia chorych dzieci.

- W prezencie zaoferowaliśmy również grotę solną, która mam nadzieję, będzie służyć dzieciom. Wszystko to się wpisuje w działania naszej grupy i program "Czysta Polska" - powiedziała prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.
 
 
- Choroby dróg oddechowych często są związane z jakością powietrza. Jak wiemy, Rybnik jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce i cieszymy się, że możemy zrobić taki remont i połączyć działania zarówno fundacyjne, jak i działania stowarzyszenia - zaznaczył Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.
 
Wideo: Dzięki Fundacji Polsat oddział szpitala zmienił się nie do poznania
  
"Weszliśmy w XXI w."
 
- Chciałabym serdecznie państwu podziękować, bo to dzięki państwa wsparciu możemy robić takich cudów, remontować oddziały i pomagać chorym dzieciom - podkreśliła Małgorzata Nawrocka, przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.
 
Dyrektor wojewódzkiego szpitala specjalistycznego w Rybniku Bożena Mocha-Dziechciarz przyznała, że oddział jest faktycznie odmieniony.  - I to są dwa światy. Mam wrażenia, że weszliśmy dzisiaj w XXI wiek - dodała.
 
- Zostało wyremontowane, uzupełnione o braki sprzętowe i będzie służyć małym pacjentom, oby jak najrzadziej. Ale z tego miejsca raz jeszcze ukłony dla Fundacji i Telewizji Polsat za okazane nam wielkie serce - powiedział marszałek województwa śląskiego
 
 
msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie