Blokada TikToka i AliExpress? Resort cyfryzacji zabrał głos

Technologie
Blokada TikToka i AliExpress? Resort cyfryzacji zabrał głos
Pixabay/konkarampelas
Rządowy projekt ma dotyczyć bezpieczeństwa sieci 5G, a nie blokady np. TikToka

Rząd nie pracuje nad przepisami, które miałyby umożliwić zablokowanie jakichkolwiek mediów społecznościowych w Polsce, w tym TikToka, czy też jakichkolwiek serwisów sprzedażowych, w tym AliExpress - zapewniło w środę Ministerstwo Cyfryzacji. Przyznał jednocześnie, że toczą się prace nad zapewnieniem bezpieczeństwa w sieci 5G.

Stanowisko ministerstwa pojawiło się po medialnych doniesieniach o pracach nad projektem, który miałby uniemożliwić dostęp m.in. do aplikacji na smartfony, które wyprodukowały chińskie przedsiębiorstwa.

 

ZOBACZ: "Straszny Goofy" zachęca dzieci do niebezpiecznych gier? Policja ostrzega

 

"Zapewniamy: rząd, w tym Ministerstwo Cyfryzacji, nie pracuje nad przepisami, które miałyby umożliwić zablokowanie jakichkolwiek mediów społecznościowych w Polsce (w tym TikToka), czy też jakichkolwiek serwisów sprzedażowych (w tym AliExpress)" - stwierdził resort cyfryzacji.

 

"Każdy będzie mógł zapoznać się z projektem"

 

Ministerstwo zapewniło, że prace nad projektem toczą się jawnie.

 

"Jak każdy akt prawny, projekt został wpisany do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Obecna wersja projektu, po uzgodnieniach wewnątrz MC, zostanie przekazana do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych, które na pewno wpłyną na jej ostateczną treść" - stwierdzono w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Atak hakerów na Twittera. Tysiące wpisów z kont Muska, Gatesa i Obamy

 

Jak dodano, w trakcie konsultacji publicznych projekt zostanie wysłany do szerokiego grona partnerów społecznych m.in. przedsiębiorstw, stowarzyszeń branżowych, izb handlowych oraz organizacji pozarządowych celem zaopiniowania.

 

"Każdy będzie mógł nie tylko zapoznać się z projektem, lecz także zgłaszać uwagi oraz propozycje zmian. Warto podkreślić to raz jeszcze: projekt (nad którym toczą się prace - red.) dotyczy bezpieczeństwa sieci 5G, a nie działania mediów społecznościowych i serwisów sprzedażowych" - napisał resort.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie