Dramat w Berlinie. Kierowca wjechał w grupę ludzi

Świat
Dramat w Berlinie. Kierowca wjechał w grupę ludzi
PAP/EPA/HAYOUNG JEON
Policja podczas działań na miejscu zdarzenia.

Dramatem rozpoczęła się niedziela w centrum Berlina. Kierowca czarnego SUVa z niewiadomych przyczyn wjechał w grupę ludzi. W wyniku wypadku, do jakiego doszło w godzinach rannych w centrum Berlina, rany odniosło 7 osób - poinformowały krótko przed południem lokalne władze.

Około 7:20 przed stacją  kolejową "Bahnhof Zoologischer Garten" kierujący mercedesem po przejechaniu skrzyżowania wjechał na chodnik i uderzył w grupę stojących tam osób. Nadal nie wiadomo, dlaczego samochód wypadł z jezdni – podawał rano Spiegel.

 

ZOBACZ: Rozebrane zwłoki mężczyzny. Znaleziono je przypadkiem 

 

Po kilku godzinach poinformowano, że wypadek był nieszczęśliwym zdarzeniem, a nie świadomym działaniem. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą. Trwa śledztwo w tej sprawie. Kierowca został zatrzymany i przesłuchany.

 

"Wypadek był spowodowany nadmierną prędkością" - napisała na Twitterze berlińska straż pożarna. "Nie ma żadnych przesłanek wskazujących na motywację polityczną lub religijną sprawcy" - pisze Associated Press.

 

ZOBACZ: Wsiadł pod wpływem alkoholu za kierownicę i zabił kobietę. "Będę tego żałował do końca życia"

 

Jak podkreślono w komunikacie straży pożarnej, stan trzech pieszych jest poważny. Konieczna była reanimacja jednej osoby, wydobytej przy pomoc dźwigu spod samochodu. Potwierdzają to relacje świadków, na które powoływał się między innymi bz-berlin.de "jedna osoba utknęła pod autem. Konieczna była pomoc w uwolnieniu jej i szybka reanimacja".

 

Policja podczas działań na Bahnhof Zoologischer GartenPAP/EPA/HAYOUNG JEON
Policja podczas działań na Bahnhof Zoologischer Garten

Do zdarzenia doszło przy Hardenbergplatz w pobliżu stacji Ogród Zoologiczny. W akcji ratunkowej uczestniczyła straż pożarna i policja. Skierowano też do niej helikopter.

 

 

sgo/polsatnews.pl/ Spieggel/ bz-berlin.de/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie