Trzylatka najmłodszą ofiarą koronawirusa w Belgii

Świat
Trzylatka najmłodszą ofiarą koronawirusa w Belgii
PAP/EPA/SASHENKA GUTIERREZ
Dziecko cierpiało również na kilka innych schorzeń

W Belgii przed kilkoma dniami w następstwie Covid-19 zmarła trzyletnia dziewczynka - poinformowały w piątek służby sanitarne tego kraju. Jest to najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Belgii, przy czym władze zastrzegają, że dziecko cierpiało na kilka innych schorzeń.

- Ta wiadomość dogłębnie mnie poruszyła, zarówno jako naukowca, jak i jako rodzica - powiedział na konferencji prasowej Boudewijn Catry, rzecznik krajowego instytutu zdrowia publicznego Sciensano.

 

W Belgii ostatnio odnotowano gwałtowny wzrost liczby przypadków SARS-CoV-2.

 

ZOBACZ: Koronawirus w przedszkolu. "Rodzice nie chcą zbadać dzieci, bo mają zaplanowany urlop"

 

- Średnio każdego dnia umierają trzy osoby, w tym ostatnio 18-latek - dodał Catry, przyznając, że zgony wśród młodych ludzi należą do rzadkości. W marcu na koronawirusa zmarło 12-letnie dziecko.

 

Od wybuchu epidemii w Belgii potwierdzono 64 847 przypadków zakażenia koronawirusem, a 9 812 osób zmarło. Liczba infekcji od 14 do 20 lipca wzrosła gwałtownie, aż o 89 proc., w porównaniu z poprzednim tygodniem. Średnio odnotowywano dziennie 220,6 nowych przypadków.

 

AFP zwraca uwagę, że licząca 11,5 mln mieszkańców Belgia jest jednym z krajów, które mają największą śmiertelność w związku z Covid-19: na 100 tys. ludzi przypada 85 zgonów.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie