Koronawirus na koloniach. Zakażeni uczestnicy i opiekunowie

Polska
Koronawirus na koloniach. Zakażeni uczestnicy i opiekunowie
Polsat News
Z powodu koronawirusa zamknięto urząd gminy i ośrodek zdrowia w Poroninie

Nowotarski sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem u czterech opiekunek i dwóch uczestniczek obozu artystycznego w Rabce Zdroju (Małopolskie). Pozytywny wynik testu na Covid-19 miała także osoba z personelu kolonii w Poroninie i Murzasichlu na Podhalu.

Sanepid w Nowym Targu szuka wszystkich uczestników I Koncertu Finałowego Ogólnopolskich Obozów Artystycznych w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju, by sprawdzić czy nie zostały one zakażone.

 

Wszystko z powodu zakażeń koronawirusem u obozowiczów.

 

ZOBACZ: Morderstwa, wygnania i zablokowane drogi. Tak gangi "walczą" z koronawirusem

 

"W dniu 9 lipca PSSE w Nowym Targu otrzymano listę sześciu osób (mieszkanek miasta Tarnobrzeg i powiatu tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego) z kontaktu z osobą, u której potwierdzono wynik dodatni na kolonii w Rabce Zdrój. Są to 4 opiekunki i dwie uczestniczki kolonii. Dwanaście osób zostało objętych kwarantanną i wytypowanych do badań. Łącznie na dzień 15 lipca potwierdzono wynik dodatni u 8 osób (6 osób z narażenia na terenie powiatu nowotarskiego i 2 osób z kontaktu w środowisku domowym)" - brzmi komunikat sanepidu cytowany przez RMF FM.

 

Kolonie w Poroninie

 

Pozytywny wynik testu na koronawirusa miała także osoba z personelu kolonii w Poroninie. W czwartek pobrano wymazy od 84 uczestników obozu. Jak informuje reporterka Polsat News, wszystkie dały wynik negatywny.

 

ZOBACZ: Ksiądz z koronawirusem. Wierni pytają, dlaczego odprawiał mszę, czekając na wynik

 

W związku z koronawirusem wykrytym u pracowników, trzeba było zamknąć ośrodek zdrowia i urząd gminy w Poroninie. Z powodu zakażenia koronawirusem zamknięty jest także urząd gminy w pobliskich Szaflarach. Przypadki zakażeń są związane z pogrzebem, jaki dwa tygodnie temu odbył się w Zakopanem.

 

WIDEO: zobacz relację reporterki Polsat News z Poronina

  

Wcześniej koronawirusa potwierdzono również u uczestników wesel w w rejonie Nowego Sącza, Suchej Beskidzkiej oraz Tarnowa.

zdr/prz/ Polsat News, RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie