Porozumienie rekomenduje powrót Gowina do rządu? "To nieporozumienie"

Polska
Porozumienie rekomenduje powrót Gowina do rządu? "To nieporozumienie"
Polsat News
Prezes Porozumienia Jarosław Gowin w programie "Gość Wydrzeń"

- Przekazanie wytycznych do negocjacji to naturalna praktyka w każdym demokratycznym, dobrze zarządzanym organizmie politycznym - powiedział Polsat News Jarosław Gowin po posiedzeniu prezydium partii. Prezes Porozumienia pytany, czy chciałby wrócić do rządu, zaznaczył, że o rekomendacjach personalnych partii jako pierwsi zostaną poinformowani koalicjanci.

Dorota Gawryluk pytała, czy Porozumienie podczas czwartkowego posiedzenia prezydium, "wzmocniła" Gowina i "dała mu wytyczne do negocjacji".

 

ZOBACZ: "Obóz Zjednoczonej Prawicy nie pokłóci się »o stołki«". Gowin o rekonstrukcji rządu

 

- Wytyczne do negocjacji tak. To naturalna praktyka w każdym demokratycznym, dobrze zarządzanym organizmie politycznym - odparł prezes Porozumienia. 

 

Wideo: czy Gowin chce wrócić do rządu?

  

Zastrzegł jednak, że nie ma żadnej potrzeby wzmacniania go. - Partia stoi i stała za mną murem. Były kontrowersje w bardzo skomplikowanej, w trudnej koalicyjnie i obywatelsko sprawie przesunięcia terminu wyborów. Nie mam do żadnej z partyjnych koleżanek, ani do żadnego z kolegów pretensji, że zajmowali odmienne stanowisko niż ja - zapewnił gość Polsat News. 

 

"To chyba nieporozumienie"

 

Prowadząca pytała czy Porozumienie rekomenduje jego powrót do rządu i ponownego objęcia stanowiska wicepremiera. - To chyba nieporozumienie. Dzisiejsza uchwała dotyczyła tylko tego, że przed rozpoczęciem nowych rozmów koalicyjnych my niejako konwalidowaliśmy dotychczasowe rozwiązania, m.in. potwierdziliśmy ustalenie, że ja z ramienia Porozumienia byłem i jestem kandydatem na wicepremiera. Co do przyszłych rozstrzygnięć personalnych, będą one omawiane po priorytetach programowych i strukturze rządu - wyjaśnił. 

 

ZOBACZ: Sztab Trzaskowskiego był inwigilowany? Kamiński odpowiada Budce

 

- Struktura rządu powinna być przemyślana. Jestem zwolennikiem ograniczenia liczby resortów, ale jaki będzie kształt, to musi być utarte w trójkącie PiS-Porozumienie-SP - dodał. 

 

Pytany, czy chciałby wrócić do rządu Gowin, wskazał, że o rekomendacjach personalnych jego partii jako pierwsi dowiedzą się koalicjanci. 

 

Dotychczasowe odcinki "Gościa Wydarzeń" można obejrzeć tutaj.

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie