Sekundy od tragedii. Strażnicy miejscy uratowali czterolatka

Polska
Sekundy od tragedii. Strażnicy miejscy uratowali czterolatka
Straż Miejska Warszawa
Dziecko zaczęło niebezpiecznie zjeżdżać ze skarpy w stronę drogi

Czterolatek stracił panowanie nad swoim rowerkiem, który z dużą prędkością zaczął staczać się ze skarpy na ruchliwą ulicę. - Strażnicy miejscy w ostatniej chwili złapali pędzący jednoślad, na którym siedziało przerażone dziecko - poinformował Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Do zdarzenia doszło we wtorek, kilkanaście minut po dwunastej przy Wisłostradzie. - To były dosłownie sekundy. Gdyby nie błyskawiczna reakcja strażników miejskich, doszłoby do tragedii - powiedział w środę Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

 

ZOBACZ: Stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w budynek. Skończyło się na kilku siniakach [WIDEO]

 

Jak wyjaśnił, strażnicy miejscy właśnie wsiadali do radiowozu po zakończonym patrolowaniu Skweru 1. Dywizji Pancernej WP, znajdującym się tuż przy Wisłostradzie. Chwilę przed odjazdem zwrócili jednak uwagę na mężczyznę, który jechał rowerem po ścieżce znajdującej się na skarpie. Obok niego na rowerkach jechało troje dzieci.


Błyskawiczna reakcja

 

- W pewnym momencie najmłodsze z nich straciło panowanie nad rowerkiem i zaczęło bardzo szybko, bez żadnej kontroli, zjeżdżać ze stromego zbocza – prosto w kierunku ruchliwej trasy - relacjonował Jabraszko.

 

Całą sytuację zauważyli strażnicy miejscy. - Funkcjonariusze natychmiast wysiedli z radiowozu i pobiegli w stronę malucha - zaznaczył Jabraszko. Jak dodał, jeden z nich w ostatniej chwili zatrzymał pędzący pojazd i uratował dziecko przed wjechaniem wprost pod przejeżdżające auta.

 

Jak zapewnił Jabraszko, czterolatkowi, oprócz tego, że mocno się przestraszył, nic się nie stało. Po chwili do funkcjonariuszy podjechał równie wystraszony ojciec z dwójką dzieci, który podziękował strażnikom miejskim za uratowanie dziecka.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie