Rowerzystki wjechały na przejście. Potrącił je samochód

Polska
Rowerzystki wjechały na przejście. Potrącił je samochód
KMP Chełm
84-letni kierowca był trzeźwy

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na skrzyżowaniu w centrum Chełma (woj. lubelskie). 14-latkę i 15-latkę, które wjechały na rowerach na przejście dla pieszych, potrącił kierowca volkswagena, skręcający w prawo. Nastolatki zostały przewiezione do szpitala.

"Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki VW Polo 84-letni chełmianin wykonując manewr skrętu w prawo na skrzyżowaniu zderzył się z dwiema rowerzystkami w wieku 14 i 15 lat, które w tym czasie przejeżdżały przez przejście dla pieszych" - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

 

ZOBACZ: Irytacja w Świdniku. Starosta zlikwidował przejście dla pieszych, zamiast je poprawić

 

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem na ul. Lutosławskiego w Chełmie.

 

Wystarczy chwila nieuwagi

 

Kierowca volkswagena był trzeźwy. Nastolatki zostały przewiezione karetką do szpitala, ale po udzieleniu pomocy medycznej zostały wypisane do domu.

 

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie ostrożności na drogach. Przypomnimy, że za "jazdę wzdłuż po przejściu dla pieszych innym pojazdem niż pojazd silnikowy" przepisy przewidują mandat w wysokości 100 złotych.

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek na torach w Pomorskiem. Duże opóźnienia w kursowaniu pociągów

 

"Kierujący pojazdami mechanicznymi dojeżdżając do przejścia dla pieszych, czy też przejazdu dla rowerów, powinni zachować szczególną ostrożność i upewnić się czy nie znajdują się tam niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Takie same zasady obowiązują też rowerzystów i pieszych, którzy nie powinni wchodzić lub wjeżdżać na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Chwila nieuwagi na drodze może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje" - apelują jednocześnie policjanci.

bas/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie