Poważne utrudnienie dla kierowców. Autostrada A1 zostanie tymczasowo zamknięta

Polska
Poważne utrudnienie dla kierowców. Autostrada A1 zostanie tymczasowo zamknięta
Polsat News
Ruch będzie zamykany kilkakrotnie w obu kierunkach, za każdym razem na 15 minut

To będzie znaczne utrudnienie dla kierowców. W nocy z 22 na 23 lipca autostrada A1 będzie nieprzejezdna. Ruch zostanie wstrzymany w obu kierunkach w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie).

Wszystko przez budowę wiaduktu na autostradzie. Chodzi o 339. km trasy A1 na drodze powiatowej Pieńki-Lutosławice. Ze względu na wykonywane tam prace, kierowcy nie będą mogli korzystać tej nocy z autostrady.

 

15-minutowe blokady

 

Ruch będzie zamykany kilkakrotnie w obu kierunkach, za każdym razem na 15 minut. Początek prac zaplanowano na środę 22 lipca od godz. 19, koniec blokad ma nastąpić nad ranem w czwartek o godz. 6.

 

ZOBACZ: Baczków: tragiczny wypadek samochodowy. Zginęło czterech mężczyzn

 

Modernizację odcinka zaplanowano na noc, kiedy ruch jest najmniejszy. Będzie to jednak z pewnością duże utrudnienie dla kierowców, którzy zaplanowali w tym czasie podróż, również ze względu na trwający sezon urlopowy.

 

Wskazówki dla nocnych kierowców

 

Osoby jadące z południa mogą zjechać na S8 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód, po czym kierować się na DK 12/91. Na autostradę A1 będzie można powrócić tuż po dotarciu do węzła Tuszyn - przypomina serwis moto.pl.

 

Z kolei ci, którzy będą jechać od Łodzi mogą kierować się na DK 12/91 na węźle Tuszyn. Stamtąd dojedziemy do węzła Piotrków Trybunalski Północ. A następnie do S8, skąd dotrzemy na A1 - już za planowanymi pracami - na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.

ms/hlk/ moto.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie