Koronawirus w kopalni Silesia. Rozpoczęły się testy przesiewowe

Polska
Koronawirus w kopalni Silesia. Rozpoczęły się testy przesiewowe
Polsat News
W środę od 7.30 rozpoczęły się testy przesiewowe wśród górników w kopalni PG Silesia

W prywatnej kopani Silesia w Czechowicach-Dziedzicach doszło w ostatnich dniach do gwałtownego wzrostu zakażeń. Z kilku zarażonych osób w końcu czerwca, ich liczba wzrosła do 85 osób. Kopalnia wstrzymała wydobycie i w środę rozpoczęła testy przesiewowe u pracowników.

W środę o 7:30 rozpoczęły się testy przesiewowe wśród górników w kopalni węgla kamiennego Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. W ostatnich dniach w zakładzie wykryto znaczny przyrost zakażeń.

 

ZOBACZ: Ponad 15 milionów przypadków Covid-19 na świecie

 

Do testów przesiewowych wytypowano 300 górników z 1700 zatrudnionych pracowników. Prace wydobywcze w kopalni zostały wstrzymane, ale na powierzchni bieżące zadania są realizowane, jeśli pozwalają na to warunki sanitarne. Pracuje m.in. administracja. 

 

Testy górników dołowych

 

- Testom będą poddani pracownicy dołowi, ponieważ w Przedsiębiorstwie Górniczym "Silesia" to pracownicy dołowi są głównie zakażeni koronawirusem - mówi Małgorzata Bajer, przedstawiciel kopalni Silesia. Dodając, że prace wydobywcze "są mocno sparaliżowane", natomiast pracownicy administracyjni "na górze" funkcjonują normalnie.  

 

WIDEO: Przybywa zakażeń w kopalni PG Silesia

  

Bajer zastrzega, że sytuacja jest rozwojowa. "Jeśli w końcu tygodnia będziemy znać wyniki, dopiero będzie można mówić o jakichś dalszych krokach". 

 

ZOBACZ: Egzaminatorka WORD zakażona koronawirusem. 20 osób na kwarantannie

 

Kopalnia wstrzymała wydobycie. Właścicielem PG Silesia jest czeskie przedsiębiorstwo wydobywcze.

 

Koronawirus zagraża na Śląsku 

 

Najgorsza sytuacja pod względem zakażeń nadal panuje na Śląsku. Zakażonych przybywa głównie wśród górników i ich rodzin.

laf/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie